27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
49dn.14godz.1min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Burić przed PP: Trener jasno powiedział, że gramy na trzy fronty

Burić przed <span class="caps">PP</span>: Trener jasno powiedział, że gramy na trzy fronty

Po dwóch fenom­e­nal­nych zwycięst­wach na Kole­jorza czeka Zagłę­bie Lubin. Zwycięst­wo z Fiorentiną i czwarty w tym roku tri­umf nad Legią z pewnoś­cią popraw­iły sytu­ację w zes­pole mis­trzów Pol­s­ki i z optymizmem może­my pod­chodz­ić do pier­wszego meczu ćwierć­fi­nałowego Pucharu Polski.

-Po ostat­nich dwóch meczach będzie nam się łatwiej grało. Nabral­iśmy pewnoś­ci ale, nie mogę jeszcze powiedzieć, że wychodz­imy z kryzy­su — do prz­er­wy kadrowej zostały z jutrze­jszym cztery mecze. Musimy zakończyć to pozy­ty­wnym wynikiem–  mówił na kon­fer­encji przed­mec­zowej Jas­min Burić.

Lech Poz­nań po pię­ciu lat­ach absencji wró­cił na are­ny europe­js­kich pucharów.  Dotąd w tym sezonie Kole­jorz zawodz­ił jed­nak na każdym fron­cie — Wcześniej jak gral­iśmy w Lidze Europy mieliśmy różne momen­ty. Jak w LE prezen­towal­iśmy się dobrze, to w Ekstrak­lasie  prze­gry­wal­iśmy mecze. Ter­az przez cztery dni roze­gral­iśmy dwa ważne spotka­nia z Fiorentiną we Włoszech i z Legią w Warsza­w­ie. Z Legią dobrze się bronil­iśmy i wyko­rzys­tal­iśmy pier­wszy kon­tratak, wykre­owal­iśmy sytu­ację strz­elecką, zdobyliśmy gola i dobrze się bronil­iśmy. Zachowal­iśmy czyste kon­to i wygral­iśmy mecz. Fajnie, gdy zachowal­iśmy zero z tyłu - komen­tu­je boś­ni­ac­ki bramkarz–  Mamy dobry zespół i zawsze może­my coś strzelić. Szanse na zwycięst­wo są wtedy więk­sze- zach­wala.

jasmin burić

Przed swoim pier­wszym spotkaniem nowy tren­er Lecha Jan Urban obiecy­wał częste rotac­je w składzie. Jak powiedzi­ał, tak czyni. W ostat­nich trzech meczach szkole­niowiec wypróbował już praw­ie wszys­t­kich swoich podopieczny- gdy zmienia się tren­er, każdy szu­ka swo­jej szan­sy. David Hol­man u tren­era Sko­rży nie grał, zaś u szkole­niow­ca Urbana zagrał we Flo­rencji dobry mecz. Każdy chce pokazać się jak najlepiej i udowod­nić, że zasługu­je na grę- mówi ubie­ga­ją­cy się o pol­s­ki pasz­port golkiper.

W środę o 20.30 w Lubinie rozpocznie się pier­wszy ćwierć­fi­nał tegorocznej edy­cji Pucharu Pol­s­ki. Lechi­ci zagra­ją w Lubinie z Zagłę­biem, które  w 1/8 finału pokon­ało Jagiel­lonię Białys­tok- Nie wiemy, co jutro się wydarzy. Myślę, że tren­er jas­no powiedzi­ał, że będziemy grali na trzy fron­ty.  Czeka nas bard­zo trud­ny mecz, bo Zagłę­bie ma dobrą drużynę. Dla nas dobrze, że to dwumecz. Ważne, że drugie spotkanie gramy u siebie. Dobrze było­by jak­byśmy strzelili jed­ną, dwie bram­ki- mówił w przed­ed­niu meczu 28-let­ni Jas­min Burić.

 

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.