27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.8godz.36min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Burić: W przekroju dwumeczu byliśmy zdecydowanie lepsi

Burić: W przekroju dwumeczu byliśmy zdecydowanie lepsi

Jas­min Burić po rocznej prz­er­wie powró­cił do bram­ki Kole­jorza. Boś­ni­ac­ki golkiper obec­nie prezen­tu­je wysoką dyspozycję. 

Pod­czas rewanżowego meczu z Nomme Kalju pop­u­larny “Jasiu” nie miał zbyt dużo pra­cy. Estończy­cy próbowali swoich sił, jed­nak Burić zawsze stał na posterunku — Nie miałem nic do robo­ty, choć sam mecz był dzi­wny. Do samego koń­ca Estończy­cy zna­j­dowali się w takiej sytu­acji, że jed­na bram­ka dawała im awans — przyznał.

Lechi­ci atakowali bramkę rywali od pier­wszych min­ut spotka­nia. W ciągu kwad­ransa mogli już ustaw­ić cały mecz - Pier­wsza połowa była bard­zo dobra w naszym wyko­na­niu, bo atakowal­iśmy i stwarza­l­iśmy okaz­je. Po przer­wie było nieco gorzej, ale mieliśmy kon­trolę nad tym co się dzi­ało na boisku. To było konieczne, bo jakikol­wiek błąd mógł nas wiele kosz­tować — zaznaczył. 

Spotkanie w Estonii oraz mecz w Polsce według tren­era Mar­iusza Ruma­ka były bard­zo podob­ne, pod kątem boiskowej dom­i­nacji to Lech był zde­cy­dowanie lep­szym zespołem. W czwartkowym rewanżu Nomme mogło zdobyć jed­nak przy­pad­kową bramkę — Kil­ka razy udawało im się prze­dostać w pobliże naszej bram­ki, najważniejsze jed­nak, że nie było po tych akc­jach uderzeń. W przekro­ju dwumeczu byliśmy zde­cy­dowanie lep­si. Pier­wsze spotkanie zamaza­ło obraz, bo na sta­dion­ie prze­ci­wni­ka też mieliśmy więcej sytu­acji, ale rewanż rozwiał już wszelkie wąt­pli­woś­ci — stwierdził.

W 3. rundzie Ligi Europe­jskiej Kole­jorz uda się na Islandią, a rywalem poz­na­ni­aków będzie Stjar­nan FC - Trud­no mi oce­ni­ać nasze szanse, bo w ogóle nie znam tego klubu. Sztab szkole­niowy przeprowadzi anal­izę i wtedy wszys­tkiego się dowiemy. Mam tylko nadzieję, że my zagramy dobrze, a wtedy for­ma rywala nie musi mieć znaczenia — zakończył Bośniak.

 

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.