07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.8godz.14min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Chazar Lenkoran historycznym rywalem Lecha

Chaz­ar Lenko­ran będzie 100 rywalem pol­s­kich klubów w meczach roz­gry­wanych pod egidą UEFA. Spotkanie “Kole­jorza” w kwal­i­fikac­jach Ligi Europy rozpocznie się w czwartek o godz. 17. Dla Lecha będzie to 73 mecz w europe­js­kich pucharach.

Biorąc pod uwagę wszys­tkie europe­jskie roz­gry­w­ki pol­skie drużyny roze­grały mecze z 355 rywala­mi,  czego z aż 174 z nich spotkały się więcej niż raz. Najwięcej, bo aż sie­dem razy, pol­skie klu­by pod patronatem UEFA grały z Aus­trią Wiedeń.

Dzień wcześniej Śląsk Wrocław pode­jmie czarnogórs­ki FK Budućnost Pod­gor­i­ca. O godz. 17 rozpocznie się również wyjaz­dowy mecz Legii Warsza­wa z Met­alurgiem Lipawa*.

W tej klasy­fikacji nie uwzględ­niono meczów z Pucharu Miast Tar­gowych, a Puchar Inter­to­to od 1995 roku. Rok wcześniej UEFA prze­jęła kon­trolę nad tymi roz­gry­wka­mi, które ofic­jal­nie zaw­ies­zono cztery lata temu.

* 19 lip­ca o godz. 17 rozpoczną się dwa spotka­nia pol­s­kich klubów w II rundzie kwal­i­fikacji Ligi Europy. Legia Warsza­wa pode­jmie na wyjeździe Met­alurg Lipawa, a Lech Poz­nań zagra z Chaz­arem Lenko­ran. Spotkanie “Kole­jorza” rozpocznie się o godz. 20 cza­su miejs­cowego, dlat­ego uwzględ­niono je jako mecz numer 100. Spotkanie Legii trak­towane jest jako 99-te spotkanie w europe­js­kich pucharach.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.