07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.15godz.20min.
13.90 X3.90 21.55 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Christian Gytkjaer na dłużej w Lechu

Christian Gytkjaer na dłużej w Lechu

Lech Poz­nań zde­cy­dował się uak­ty­wnić klauzulę przedłuże­nia kon­trak­tu Chris­tiana Gytk­jaera. Obec­na umowa Duńczy­ka z Kole­jorzem obow­iązu­je do koń­ca czer­w­ca 2020 roku.

28-let­ni napast­nik jest piłkarzem Lecha Poz­nań od początku lip­ca 2017 roku. Wtedy to właśnie pod­pisał z niebiesko-biały­mi dwulet­ni kon­trakt, z opcją przedłuże­nia go o kole­jny rok. Duńczyk jest obec­nie pod­sta­wowym zawod­nikiem oraz najlep­szym strzel­cem drużyny tren­era Adama Nawał­ki, a więc nie może dzi­wić fakt, że klub zde­cy­dował się sko­rzys­tać z opcji automaty­cznego przedłuże­nia kon­trak­tu o kole­jny rok.

- Chris­t­ian jest kluc­zową postacią naszej drużyny, a więc kiedy klauzu­la przedłuże­nia mogła zostać już uru­chomiona, to nie zas­tanaw­ial­iśmy się nad tym ani chwili. Duńs­ki napast­nik jest gwaran­tem goli i jesteśmy przeko­nani, że jeszcze wielokrot­nie ucieszy kibiców Kole­jorza — mówi dyrek­tor sportowy Lecha Poz­nań, Tomasz Rząsa.

Lechi­ta roze­grał dla niebiesko-białych 73 spotka­nia, w których zdobył 38 bramek. Dzię­ki temu wynikowi Duńczyk jest drugim najskuteczniejszym obcokra­jow­cem w his­torii Lecha Poz­nań. Równocześnie, z sied­mioma gola­mi, jest już najlep­szym strzel­cem poz­na­ni­aków w europe­js­kich pucharach. O tym jak wyjątkowym zawod­nikiem jest 28-let­ni napast­nik niech świad­czy fakt, że w trwa­ją­cym sezonie odbyły się tylko trzy mecze na sta­dion­ie przy uli­cy Buł­garskiej, w których goli nie strze­lał Chris­t­ian Gytkjaer.

Zad­owolony z takiego obro­tu sprawy jest sam zawod­nik. — Byłem świadomy tego, że klub ma możli­wość wydłuże­nia mojego kon­trak­tu o rok i po pros­tu czekałem na ten moment. Wielokrot­nie mówiłem, że jestem szczęśli­wy w Poz­na­niu. Lech jest fan­tasty­cznym klubem, a więc jestem zad­owolony — twierdzi Chris­t­ian Gytkjaer.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.