Claasen zawodnikiem Lecha. Kontrakt na rok

LIERSE - ANDERLECHTDay­lon Claasen został nowym piłkarzem Lecha. 23-let­ni reprezen­tant RPA pod­pisał z “Kole­jorzem” roczny kon­trakt z opcją przedłuże­nia o dwa lata. Wys­tępu­je na pozy­cji środ­kowego pomoc­ni­ka, ale może również grać po bokach. W Lechu zagra z numerem 22.

- Prezen­tu­je­my nowego i już pewnie ostat­niego zawod­ni­ka, który przy­chodzi z bel­gi­jskiego klubu. Ma on wzmoc­nić naszą siłą ofen­sy­wną, ale tren­er zade­cy­du­je, gdzie będzie grał. Cieszymy się, ze do nas trafił. Czemu tak późno? Mieliśmy przyszykowane dwa wari­anty, na fazę grupową i ten. Nie oznacza to, że gorszy. Chy­ba wszyscy wiemy, że nie odpadliśmy z Żal­girisem przez brak trans­feru, tylko inne przy­czyny. Cieszymy się, że do nas dołączył, bo moc­no o niego wal­czyliśmy już dwa lata temu. W kwiet­niu i mar­cu ubiegłego roku byliśmy w Lierse obser­wować tego zawod­ni­ka i bard­zo nam się spodobał. Nie mogliśmy jed­nak osiągnąć porozu­mienia. Wtedy chcieliśmy ściągnąć też Sai­diego, ale to się nie udało. Cieszę się, że po takim cza­sie udało się Day­lona ściągnąć do Lecha. Na nasze szczęś­cie nie dostał poz­wole­nia w Eve­tonie i Hull, bo nie może­my rywal­i­zować z taki­mi druży­na­mi. Wierzę, że pomoże wywal­czyć nam mis­tr­zost­wo - powiedzi­ał na kon­fer­encji pra­sowej Piotr Rutkowski.

Cieszę się, że mogę grać w tym klu­bie. Mam nadzieję, że wszys­tko pójdzie dobrze. Chcę podz­iękować klubowi, że we mnie wierzył, bo to kole­jny krok dla mnie po grze w Lierse. Lubię grać na “dziesiątce”, ale nie ma dla mnie prob­le­mu, żeby wys­tępować na lewej i prawej stron­ie” — powiedzi­ał Claasen.

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress