CLJ: Lech Poznań awansował do finału!

<span class="caps">CLJ</span>: Lech Poznań awansował do finału!

Lech Poz­nań pokon­ał Polonię Warsza­wa w pół­fi­nale Cen­tral­nej Ligi Juniorów. O awan­sie do finału zade­cy­dowały rzu­ty karne, w których lep­si okaza­li się podopieczni tren­era Woj­ciecha Tomaszewskiego. 

Aby awan­sować do finału młodzi lechi­ci musieli odro­bić jed­no­bramkową stratę. W pier­wszym meczu między Lechem a Polonią Warsza­wa zawod­ni­cy Kole­jorza stra­cili bramkę po stałym frag­men­cie gry.

Pier­wsze min­u­ty spotka­nia należały do poz­na­ni­aków. Zawod­ni­cy tren­era Tomaszewskiego szy­bko chcieli strzelić bramkę. Na pier­wszą okazję musieli czekać do 12 min­u­ty — Spy­chała dograł do Jóźwia­ka, jed­nak uderze­nie zawod­ni­ka Lecha obronił świet­nie spisu­ją­cy się Kucz. Upragnioną bramkę lechi­ci mogli zdobyć w 27 min­u­cie, lecz uderze­nie Banasza­ka zdołał wybronić bramkarz Polonii. W 30 min­u­cie meczu poz­na­ni­a­cy wys­zli na prowadze­nie. Do rzu­tu wol­nego pod­szedł Szu­ber­tows­ki i pre­cyzyjnym strza­łem  w kierunku dal­szego słup­ka pokon­ał golkipera goś­ci. Do koń­ca pier­wszej częś­ci meczu Lech dalej atakował bramkę Polonii.

Od początku drugiej połowy to goś­cie ruszyli do ataku i szy­bko stworzyli sobie okaz­je bramkowe. Janiszews­ki w dogod­nej pozy­cji nie trafił w bramkę, a strzał Płechty obronił Szady. Druży­na ze stol­i­cy najwięcej zagrożeń stwarza­ła sobie po stałych frag­men­tach gry, jed­nak z każdej sytu­acji lechi­ci wychodzili z czystym kon­tem. Kole­jorz w drugiej częś­ci spotka­nia miał swo­je okaz­je bramkowe. Spy­chała podał do niepil­nowanego Kur­biela, który w sytu­acji jeden na jeden z bramkarzem podał piłkę wprost w jego ręce. W 85 min­u­cie gry Now­ic­ki roze­grał piłkę z Kur­bielem, który został bru­tal­nie sfaulowany przez Janiszewskiego. Sędzia nie wahał się ani chwili i pokazał zawod­nikowi Polonii czer­woną kartkę, jed­nak lechi­ci w prze­wadze nie potrafili stworzyć groźnej okazji. W ataku sza­leli z kolei warsza­w­ia­cy, którzy zmarnowali dwie dogodne okaz­je strzeleckie.

W dogry­w­ce szy­bko do ataku ruszyli zawod­ni­cy tren­era Tomaszewskiego. Roszczyk huknął z 16 metrów i jedynie znakomi­ta inter­wenc­ja bramkarza goś­ci uchroniła ich przed utratą bram­ki. Gracze Polonii stwarza­li sobie sytu­acje, jed­nak więcej szczęś­cia tego dnia mieli lechi­ci. W drugiej częś­ci dogry­w­ki na boisku prze­ważali poz­na­ni­a­cy, a warsza­w­ia­cy czekali na grę z kon­trataku, co mogło im się opłacić w 108 min­u­cie. Po błędzie Gawrona, Płech­ta popędz­ił na bramkę i z całej siły uderzył, jed­nak znakomi­cie spisał się w bram­ce Adam Szady. W 115 min­u­cie lechi­ci mogli pod­wyższyć wynik. Kur­biel dograł piłkę przed bramkę, z wole­ja uderzył Gawron, jed­nak jego uderze­nie było mało precyzyjne.

O awan­sie do finału miały zade­cy­dować rzu­ty karne. Pier­wszą “11” wykony­wał Szu­ber­tows­ki, którego uderze­nie było na tyle słabe, iż Kucz nie miał prob­le­mu z jego obroną. W dal­szej częś­ci “jede­nastek” w bram­ce królował Adam Szady, który dwa razy zdołał wybronić strza­ły goś­ci, a lechi­ci byli już nie omyl­ni i Kole­jorz awan­sował do finału CLJ, gdzie zmierzy się z Legią Warszawa.

Pier­wsze spotkanie zostanie roze­grane przy Łazienkowskiej. 20 czer­w­ca poz­na­ni­a­cy zmierzą się na włas­nym terenie.

Lech Poz­nań — Polo­nia Warsza­wa 1:0, k. 4:2.

Bram­ka: Szu­ber­tows­ki (30’)

Żółte kart­ki: Spy­chała, Gawron, Banaszak, Pawlic­ki – Choroś, Jaroszewski
Czer­wona kart­ka: Janiszews­ki (85. min­u­ta, za bru­tal­ny faul)

Lech: Adri­an Szady – Mateusz Spy­chała, Marcin Banaszak, Kacper Woj­dak, Kamil Szu­ber­tows­ki – Marcin Gawron , Piotr Rymar (102. Jakub Pawlic­ki) – Kamil Jóźwiak (70. Dami­an Roszczyk), Robert Jan­ic­ki, Krys­t­ian Sanoc­ki (63. Miłosz Now­ic­ki) – Krzysztof Gła­dosz (59. Piotr Kurbiel).

Polo­nia: Tomasz Kucz – Sebas­t­ian Pin­dor (46. Mateusz Jaroszews­ki), Kacper Roszak-Kasza, Grze­gorz Janiszews­ki, Bar­tosz Wybraniec — Bazyli Kokot, Daniel Choroś, Bartłomiej Urbańs­ki (77. Maciej Wilanows­ki) — Prze­mysław Pła­cheta, Alek­sander Giczela (106. Sebas­t­ian Szew­czyk), Marcin Klus­ka (69. Patryk Osiak)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress