02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.2godz.49min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Co z tym Arboledą?

W rundzie jesi­en­nej Manuel Arbole­da był żelaznym punk­tem obrony Lecha Poz­nań. Wtedy gdy grał, moż­na było być pewnym, że „Kole­jorz” nie straci wiele bramek. Wios­ną jed­nak to się zmieniło. Coś w grze Kolumbi­jczy­ka się zacięła.

 

Mimo to jed­nak wys­tąpił on we wszys­t­kich ośmiu meczach roze­granych wios­ną przez Lecha. W tych spotka­ni­ach mis­trz Pol­s­ki stracił pięć bramek, i nawet jeśli nie jest to zły wynik, to gra defen­sy­w­na Lecha jest sła­ba. Duży wpływ na taką postawę obrony ma właśnie Arboleda.

Kolumbi­jczyk jest bard­zo niepewny w swoich inter­wenc­jach. Częs­to popeł­nia głupie błędy. Jeszcze nie tak dawno znakiem fir­mowych Manuela był spokój. Potrafił on przetrzy­mać piłkę blisko pola karnego, zablokować, ode­pch­nąć ciałem, czy minął bez najm­niejszych prob­lemów. Ter­az spokój prz­er­aza się w coraz częst­sze straty pił­ki, które są fatalne w skutkach.

Być może przyszły reprezen­tant Pol­s­ki, coraz częś­ciej lubi zapędz­ić się pod pole karne rywali. Zwyk­le robił to z wyczu­ciem, i tylko wtedy, gdy było to niezbędne, a Lech gonił wynik. Ter­az bez wzglę­du na sytu­ację na boisku, decyz­je Arboldy są chaotyczne.

Moż­na przy­wołać tuta rewanżowe spotkanie ze Sportingiem Bragą. W pier­wszej połowie, tuż przed stratą bram­ki, to właśnie Arbole­da ruszył do ataku, stracił fut­bolówkę w środ­ku pola. Kon­sek­wencją tej decyzji była szy­b­ka kon­tra, brak obroń­cy w polu karnym i stra­ta pier­wszej bram­ki przez Lechitów.

Podob­ne sytu­acje miały miejsce pod­czas ostat­niego meczu ligowego z Jagiel­lonią Białys­tok, kiedy to Kolumbi­jczyk zbyt częs­to udawał się pod pole bramkowe Grze­gorza San­domier­skiego, a w środ­ku obrony Lecha tworzyła się luka, którą goś­cie kilka­krot­nie próbowali wykorzystać.

Wyda­je się, że wiele, nieste­ty, zep­suł nowy, lukraty­wny kon­trakt dla Kolumbi­jczy­ka. Wcześniej, gdy jeszcze wal­czył o nową umowę, grał jak z nut. Ter­az, gdy od jakiegoś cza­su jest ona pod­pisana, Arbole­da przes­ta­je przy­pom­i­nać piłkarza z jesieni.

Warto dodać, że piłkarz, który stara się o pol­skie oby­wa­telst­wo miał być jed­ną z pod­pór śro­da defen­sy­wy naszej kadry pod­czas EURO 2012. Tren­er Fran­ciszek Smu­da bard­zo na niego liczył i nadal liczy. Czy jest jed­nak sens powoły­wać Arboledę do kadry w takiej, bard­zo prze­cięt­nej, formie?

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.