02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.2godz.43min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Co z tymi karnymi?

Co z tymi karnymi?

Sztab szkole­niowy Lecha Poz­nań ma nie lada prob­lem. We wczo­ra­jszym meczu z „Niebieski­mi” rzu­tu karnego nie wyko­rzys­tał Marcin Kamińs­ki. Na szczęś­cie lechitów, wyegzek­wowana „jede­nast­ka” nie miała wpły­wu na koń­cowe rozstrzyg­nię­cie spotka­nia, a co za tym idzie stratę jakże cen­nych punk­tów w walce o czołówkę tabeli.

A prob­lem nieste­ty w drużynie jest. Wczo­ra­jsza „jede­nast­ka” była czwartą niewyko­rzys­taną z sześ­ciu. Co ciekawe, Marcin Kamińs­ki w rundzie jesi­en­nej również nie zamienił tego stałego frag­men­tu na bramkę z… Ruchem Chorzów: Myślałem, że tym razem lep­iej tego karnego wykon­am, ale jed­nak nie wyszło — powiedzi­ał stop­er „Kole­jorza”.

Wybór Marci­na Kamińskiego, jako wykon­aw­cę rzutów karnych pod­jął tren­er Maciej Sko­rża, wbrew pod­powiedzą sztabu szkole­niowego: Zas­tanaw­ial­iśmy się pomiędzy dwoma zawod­nika­mi. Kędziorą i Kamińskim. Sztab był za Tomkiem, postaw­iłem na Marci­na. Kole­jny zmarnowany rzut karny, takie są realia, muszą coś z tym zro­bić – przyz­na­je Skorża.

Oprócz „Kamy­ka”, tę niech­lub­ną statystykę pow­ięk­sza­ją także Kasper Hamalainen (Lechia Gdańsk) i Darko Jevtić (Wisła Kraków). Ten dru­gi jed­nak zdołał wyko­rzys­tać rzut karny w meczu z Zaw­iszą Byd­goszcz, podob­nie jak Hubert Wołąkiewicz w spotka­niu z Wisłą Kraków.

W zimowym okre­sie przy­go­towaw­czym to właśnie ten frag­ment gry piłkarze „Kole­jorza” starali się popraw­ić. Przykła­dem mogą być sparin­gi. Po jed­nym z nich drużyny umówiły się na konkurs rzutów karnych.

Wczo­raj udało się pomi­mo błę­du zainka­sować trzy „ocz­ka” drużynie. Następ­nym razem może się okazać, że lechi­ci nie będą mieli tyle szczęścia.

Napisz do auto­ra na Twitterze:

@SzyMic

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.