27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.12godz.8min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Co z tymi karnymi?

Co z tymi karnymi?

Sztab szkole­niowy Lecha Poz­nań ma nie lada prob­lem. We wczo­ra­jszym meczu z „Niebieski­mi” rzu­tu karnego nie wyko­rzys­tał Marcin Kamińs­ki. Na szczęś­cie lechitów, wyegzek­wowana „jede­nast­ka” nie miała wpły­wu na koń­cowe rozstrzyg­nię­cie spotka­nia, a co za tym idzie stratę jakże cen­nych punk­tów w walce o czołówkę tabeli.

A prob­lem nieste­ty w drużynie jest. Wczo­ra­jsza „jede­nast­ka” była czwartą niewyko­rzys­taną z sześ­ciu. Co ciekawe, Marcin Kamińs­ki w rundzie jesi­en­nej również nie zamienił tego stałego frag­men­tu na bramkę z… Ruchem Chorzów: Myślałem, że tym razem lep­iej tego karnego wykon­am, ale jed­nak nie wyszło — powiedzi­ał stop­er „Kole­jorza”.

Wybór Marci­na Kamińskiego, jako wykon­aw­cę rzutów karnych pod­jął tren­er Maciej Sko­rża, wbrew pod­powiedzą sztabu szkole­niowego: Zas­tanaw­ial­iśmy się pomiędzy dwoma zawod­nika­mi. Kędziorą i Kamińskim. Sztab był za Tomkiem, postaw­iłem na Marci­na. Kole­jny zmarnowany rzut karny, takie są realia, muszą coś z tym zro­bić – przyz­na­je Skorża.

Oprócz „Kamy­ka”, tę niech­lub­ną statystykę pow­ięk­sza­ją także Kasper Hamalainen (Lechia Gdańsk) i Darko Jevtić (Wisła Kraków). Ten dru­gi jed­nak zdołał wyko­rzys­tać rzut karny w meczu z Zaw­iszą Byd­goszcz, podob­nie jak Hubert Wołąkiewicz w spotka­niu z Wisłą Kraków.

W zimowym okre­sie przy­go­towaw­czym to właśnie ten frag­ment gry piłkarze „Kole­jorza” starali się popraw­ić. Przykła­dem mogą być sparin­gi. Po jed­nym z nich drużyny umówiły się na konkurs rzutów karnych.

Wczo­raj udało się pomi­mo błę­du zainka­sować trzy „ocz­ka” drużynie. Następ­nym razem może się okazać, że lechi­ci nie będą mieli tyle szczęścia.

Napisz do auto­ra na Twitterze:

@SzyMic

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.