01.02.2023, g. 19:00
PKO BP Ekstraklasa
Miedź Legnica vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.11godz.16min.
14.75 X3.60 21.73 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Coś więcej niż trzy punkty. Czy na pewno?

Coś więcej niż trzy punkty. Czy na pewno?

Od kilku­nas­tu dni przy różnych okaz­jach słyszymy, że mecz z Legią to coś więcej niż trzy punk­ty. Plakaty w komu­nikacji miejskiej, na uli­cach, spo­ty reklam­owe. Zas­tanaw­iam się jed­nak, czy na pewno wszyscy w klu­bie zda­ją sobie sprawę, że to spotkanie jest — dla kibiców — najważniejsze.

W najbliższy week­end poza meczem Lecha z Legią odby­wa się jeszcze kil­ka intere­su­ją­cych spotkań der­bowych. Nie wspom­nę tutaj o najwięk­szych Gran Der­bi, ale cho­ci­aż­by meczu w Bun­deslidze, czyli Schalke — Borus­sia Dortmund.

A wiecie dlaczego? Czy­tam wypowiedzi piłkarzy przed tym spotkaniem i wiem, że dla nich mecz z najbliższym rywalem to prawdzi­wa woj­na i na boisku dadzą z siebie wszys­tko. Moż­na powiedzieć, że to tylko sport i tylko pił­ka noż­na, ale jed­nak. Kil­ka przykładów.

Kevin Grosskreutz powiedzi­ał, że gdy­by jego syn był kibicem Schalke odd­ał­by go do domu dziec­ka. Julian Draxler z kolei, że nigdy nie zagra w drużynie Borus­si, chy­ba że zostanie pod­dany pra­niu mózgu.

Z jed­nej strony to tylko wypowiedzi i opinie, ale z drugiej kibice mają gwaranc­je, że tacy piłkarze będą wal­czyć o trzy punk­ty do utraty tchu. Co z kolei mamy w Polsce? Kocha­jącego Poz­nań i Lecha Bereszyńskiego, który ucieka do najwięk­szego rywala swo­jego klubu, czyli Legii.

Dla kibiców te spotka­nia zawsze będą wyjątkowe i nawet jeśli piłkarze, to tylko piłkarze, to dla nich to nie będzie niezwykły mecz. Moż­na pięknie mówić w medi­ach, żeby przy­podobać się kibi­com, ale czy na pewno to coś więcej, niż trzy punkty?

To mecz z trochę lep­szą atmos­ferą, z więk­szą liczbą kibiców i nieco bardziej intere­su­ją­cy media. A poza tym jak każdy inny. Gdy­by nie kibice, oczy­wiś­cie. O tym, czy fak­ty­cznie będzie to spotkanie za coś więcej, niż trzy punk­ty. Bo jeśli Lech prze­gra, to wszyscy o tym meczu będą chcieli jak najszy­b­ciej zapomnieć.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok

PKO BP Ekstraklasa

04/02/2023 / 01:00

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.