02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.2godz.56min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Coś więcej niż trzy punkty. Czy na pewno?

Coś więcej niż trzy punkty. Czy na pewno?

Od kilku­nas­tu dni przy różnych okaz­jach słyszymy, że mecz z Legią to coś więcej niż trzy punk­ty. Plakaty w komu­nikacji miejskiej, na uli­cach, spo­ty reklam­owe. Zas­tanaw­iam się jed­nak, czy na pewno wszyscy w klu­bie zda­ją sobie sprawę, że to spotkanie jest — dla kibiców — najważniejsze.

W najbliższy week­end poza meczem Lecha z Legią odby­wa się jeszcze kil­ka intere­su­ją­cych spotkań der­bowych. Nie wspom­nę tutaj o najwięk­szych Gran Der­bi, ale cho­ci­aż­by meczu w Bun­deslidze, czyli Schalke — Borus­sia Dortmund.

A wiecie dlaczego? Czy­tam wypowiedzi piłkarzy przed tym spotkaniem i wiem, że dla nich mecz z najbliższym rywalem to prawdzi­wa woj­na i na boisku dadzą z siebie wszys­tko. Moż­na powiedzieć, że to tylko sport i tylko pił­ka noż­na, ale jed­nak. Kil­ka przykładów.

Kevin Grosskreutz powiedzi­ał, że gdy­by jego syn był kibicem Schalke odd­ał­by go do domu dziec­ka. Julian Draxler z kolei, że nigdy nie zagra w drużynie Borus­si, chy­ba że zostanie pod­dany pra­niu mózgu.

Z jed­nej strony to tylko wypowiedzi i opinie, ale z drugiej kibice mają gwaranc­je, że tacy piłkarze będą wal­czyć o trzy punk­ty do utraty tchu. Co z kolei mamy w Polsce? Kocha­jącego Poz­nań i Lecha Bereszyńskiego, który ucieka do najwięk­szego rywala swo­jego klubu, czyli Legii.

Dla kibiców te spotka­nia zawsze będą wyjątkowe i nawet jeśli piłkarze, to tylko piłkarze, to dla nich to nie będzie niezwykły mecz. Moż­na pięknie mówić w medi­ach, żeby przy­podobać się kibi­com, ale czy na pewno to coś więcej, niż trzy punkty?

To mecz z trochę lep­szą atmos­ferą, z więk­szą liczbą kibiców i nieco bardziej intere­su­ją­cy media. A poza tym jak każdy inny. Gdy­by nie kibice, oczy­wiś­cie. O tym, czy fak­ty­cznie będzie to spotkanie za coś więcej, niż trzy punk­ty. Bo jeśli Lech prze­gra, to wszyscy o tym meczu będą chcieli jak najszy­b­ciej zapomnieć.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.