10.12.2023, g. 12:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Piast Gliwice
Do meczu pozostało:
1dn.9godz.47min.
11.91 X3.40 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Cracovia-Lech: Kolejorz lepszy od Cracovii

Cracovia-Lech: Kolejorz lepszy od Cracovii

Lech Poz­nań wygrał z Cra­cov­ią 2:0 w 4. kole­jce Lot­to Ekstrak­lasy. Bram­ki dla poz­na­ni­aków zdobyli wprowadzeni na boisko w drugiej połowie Kamil Jóźwiak oraz Chris­t­ian Gytkjaer.

Już w 2. min­u­cie spotka­nia gospo­darze odd­ali cel­ny strzał na bramkę strzeżoną przez Jas­mi­na Buri­cia. Główkował Krzysztof Piątek, lecz golkiper Kole­jorza zdążył zła­pać piłkę. Poz­na­ni­a­cy odpowiedzieli dwadzieś­cia min­ut później. Mihai Radut podał do Nick­iego Bille Nielse­na, a napast­nik Lecha dograł do Macie­ja Gajosa, który odd­ał strzał, lecz fut­bolówkę zdołał zła­pać Grze­gorz San­domier­s­ki. Od tej akcji lechi­ci domi­nowali na boisku i stwarza­li sobie sytu­acje. Situm dośrod­kowywał w pole karne wprost na głowę Bille Nielse­na, lecz piłkę z prob­le­ma­mi zła­pał bramkarz Cra­covii. Chwilę później kap­i­tan Kole­jorza, Maciej Gajos odd­ał moc­ny strzał z dys­tan­su, lecz znów San­domier­s­ki popisał się skuteczną inter­wencją. W dolic­zonym cza­sie gry Situm dośrod­kowywał w pole karne wprost na głowę Rakel­sa, lecz były zawod­nik Pasów został zatrzy­many przez podopiecznego Michała Pro­bierza. Lechi­ci w pier­wszej połowie byli lep­szą drużyną, jed­nak nie potrafili tego przy­p­ieczę­tować bramką.

Na drugą część spotka­nia obie drużyny wyszły bez zmi­an. Już w 58. min­u­cie poz­na­ni­a­cy kole­jny raz w tym meczu mogli wyjść na prowadze­nie. Dośrod­kowywał w pole karne Robert Gum­ny, jed­nak ani Nick­iemu Bille, ani Denis­sowi Rakel­sowi nie udało się wykończyć akcji. Kil­ka min­ut później niebez­piecznie zro­biło się w polu karnym Jas­mi­na Buri­cia. Dośrod­kowywał Dyti­atiev na głowę Krzyszto­fa Piąt­ka, lecz fut­bolówka odbiła się od słup­ka i zdołał ją zła­pać bramkarz poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy. Gospo­darze coraz częś­ciej stwarza­li sobie sytu­acje do zdoby­cia bram­ki, ale to goś­cie wys­zli na prowadze­nie. Maciej Makuszews­ki został sfaulowany w polu karnym, lecz do fut­bolów­ki dobiegł Kamil Jóźwiak i pewnym strza­łem pokon­ał Grze­gorza San­domier­skiego. Dwie min­u­ty później Lech prowadz­ił już dwoma bramka­mi. Dośrod­kowywał Maciej Makuszews­ki wprost do Gytk­jaera, który moc­nym strza­łem pokon­ał bramkarza Pasów. Do koń­ca spotka­nia wynik nie uległ zmi­an­ie. Kole­jorz przy­wozi z Krakowa kom­plet punktów.

Cra­covia — Lech Poz­nań 0:2 (0:0)

Bram­ki: 82. Kamil Jóźwiak, 84. Gytkjaer

Żółte kart­ki: 49. Drew­ni­ak, 64. Piątek — 45+3. Rakels, 45+3. Situm, 59. Nielsen, 67. Radut

Cra­covia: San­domier­s­ki — Pest­ka, Malar­czyk, Dyti­atiev — Drew­ni­ak, Cov­i­lo (40. Dimun)- Zen­jov, Miha­lik (78. Wdowiak), Wój­ci­c­ki – Vestenicky (57. Szczepa­ni­ak) , Piątek

Lech Poz­nań: Burić — Gum­ny, Nielsen, Jan­ic­ki, Situm — Trał­ka, Gajos — Barkroth (74. Jóźwiak), Radut, Rakels (64. Makuszews­ki) — Bille Nielsen (67. Gytkjaer)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.