31.05.2023, g. 18:45
Eredivisie
Breda vs Emmen
Do meczu pozostało:
1dn.12godz.21min.
13.30 X3.75 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Cracovia — Lech: Nieudany debiut Adama Nawałki

Cracovia — Lech: Nieudany debiut Adama Nawałki

Lech Poz­nań prze­grał w Krakowie z Cra­cov­ią 0:1. Jedyną bramkę w meczu zdobył Mateusz Wdowiak, pokonu­jąc Jas­mi­na Buri­cia w 55. minucie.

Spotkanie rozpoczęli lechi­ci, którzy już na samym początku ruszyli do ataku. Dwukrot­nie na bramkę Cra­covii uderzał Chris­t­ian Gytk­jaer. Pier­wszy raz piłkę wyła­pal Michal Pesković, a przy drugiej pró­bie Duńczyk uderzył w klarownej sytu­acji nad bramką. W 11. min­u­cie stupro­ce­tować sytu­ację mieli gospo­darze. Nitko Datović zgry­wał piłkę prze bramkę, a tam znalazł się Olek­sii Dyti­atiev, który będąc w sytu­acji sam na sam z Jas­minem Buriciem uderzył obok słup­ka. Piłkarze Cra­covii pos­zli za ciosem. Dami­na Dąbrows­ki kil­ka min­ut później zgrał piłkę do Mateusza Wdowia­ka. Z bram­ki niepewnie wyszedł Buric, ale szan­sy nie wyko­rzys­tał napast­nik Pasów i nie trafił do pustej bram­ki. Szarpać z prawej strony próbował Maciej Makuszews­ki, ale jego poda­nia w  pole karne zazwyczaj nie zna­jdy­wały adresa­ta. Pił­ka albo trafi­ala w ręce Peskovi­cia, albo leci­ała nad bramką. Końcówka pier­wszej połowy beza­pela­cyjnie należała do pod­piecznych tren­era Michała Pro­bierza. Cor­nel Rapa przeprowadz­ił akcję z Jav­im Her­nan­dezem, Hisz­pan zagrał płasko w pole karne do Rumu­na i dobrą inter­wencją popisał się golkiper Kolejorza.

Pier­wsze min­u­ty drugiej połowy były dość wyrów­nane, a sła­ba i prze­cięt­na gra Lecha się zemś­ciła. W 55. min­u­cie na listę strzel­ców wpisał się Mateusz Wdowiak. 22-latek prze­biegł kilka­naś­cie metrów z piłką, minął w obornie Marci­na Wasielewskiego i uderzył na bramkę. PIł­ka odbiła się od słup­ka i wpadła do siat­ki. Cra­covia ani myślała zwal­ni­ać, ale dziesięc min­ut później szan­sę na wyrów­nanie mieli lechi­ci. Pedro Tiba zagrał piłkę do Gytk­jaera, jed­nak napast­nik trafił pros­to w golkipera gospo­darzy. Kole­jorz próbował wyrów­nać, ale żad­na z okazji nie zakończyła się powodze­niem i nie znalazła dro­gi do bram­ki Cracovii.

 

Cra­covia — Lech Poz­nań 1:0 (0:0)

Bram­ki: 55. Mateusz Wdowiak

Żółte kart­ki: 23. Tiba

Lech: Jas­min Burić — Marcin Wasielews­ki, Rafał Jan­ic­ki, Niko­la Vujadi­nović, Volodymyr Kostevych — Maciej Makuszews­ki (67. Joao Ama­r­al), Łukasz Trał­ka, Pedro Tiba, Kamil Jóźwiak (83. Paweł Tom­czyk) — Darko Jevtić (67. Maciej Gajos)  — Chris­t­ian Gytkajer

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.