01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
6dn.23godz.12min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Cracovia — Lech: Odrabianie strat nie w tej kolejce

Mecz pomiędzy dwoma zaprzy­jaźniony­mi kluba­mi odby­wał się w świet­nej atmos­ferze, ale na try­bunach. Na boisku i Cra­covia, i Lech wal­czyły o trzy punk­ty, które oby­d­wu klubom były bard­zo potrzebne.

Spotkanie od początku toc­zone było w szy­bkim tem­pie. Już w drugiej min­u­cie gry po ład­nej akcji dobrą sytu­ację miał Semir Štil­ić, jed­nak nie trafił czys­to w piłkę i ta minęła bramkę. Pięć min­ut później Ubi­parip dobrze podał wzdłuż linii bramkowej gospo­darzy, ale Woj­ciech Kacz­marek lekko mus­nął piłkę i Artjoms Rud­nevs nie dał rady do niej dojść.

W 10. min­u­cie Serb po raz kole­jny dośrod­kował, jed­nak tym razem Rud­nevs nieczys­to trafił w piłkę. W odpowiedzi Dudz­ic, cle obronił Kotorows­ki. Chwilę potem dośrod­kował z lewej strony Gan­car­czyk, po raz kole­jny uderzył Rud­nevs, ale Kacz­marek wybił na róg, po którym strzał odd­ał Bar­tosz Ślusars­ki, jed­nak za wysoko.

Po kole­jnej kon­trze Lecha powin­no być już 1:0. Łotysz dostrzegł Stili­cia, który z 18. metrów nie uderzył wystar­cza­ją­co pre­cyzyjnie i po raz kole­jny golkiper gospo­darzy był górą. W kole­jnej akcji po zgra­niu Slusarskiego min­i­mal­nie niecel­ny strzał odd­ał najlep­szy strz­elec Lecha w tym sezonie.

Zaraz potem Cra­covia prze­jęła inic­jaty­wę. Po dośrod­kowa­niu z prawej strony zami­ast pił­ka, do bram­ki wpadł Dudz­ic. Ide­al­ną sytu­ację po chwili miał Sai­di Ntibazonkiza, ale prze­grał poje­dynek sam na sam z Krzysztofem Kotorowskim. Chwilę później było już 1:0. Bartłomiej Dudz­ic podał do Mateusz Klicha, a ten uderzył zza pola karnego, pił­ka odbiła się od Kiku­ta i przelobowała Kotorowskiego.

Po błędzie Arka­diusz Radom­skiego dobrą okazję miał Dim­itri­je Injac, ale i jego strzał obronił Kacz­marek. W 42. min­u­cie Rud­nevs podał płasko w stronę Bar­tosza Ślusarskiego, Adraż Struna lekko pod­bił piłkę, a “Ślusarz” upada­jąc odd­ał strzał,który obronił Kaczmarek.

Chwilę potem fatal­ny kiks popełnił Manuel Arbole­da, który wybił wprost pod nogi Ntibazonkizy, ten odd­ał do Vis­nakovsa, a jego strzał obronił “Kotor”. Na koniec bard­zo dobrą sytu­ację miał jeszcze Štil­ić, ale zami­ast odd­ać strzał po długim rogu, próbował zmieś­cić fut­bolówkę w krótkim, a na dodatek nie trafił w bramkę. Do prz­er­wy Lech prze­gry­wał 0:1.

Trzy min­u­ty po prz­er­wie Vis­nakovs bard­zo dobrze wrzu­cił na głowę Dudz­i­ca, ale ten nie trafił w bramkę. W 52. min­u­cie Manuel Arbole­da ruszył do kon­trataku, ale stracił piłkę jeszcze na włas­nej połowie, a akcję w dwóch “rozk­lepali” Dudz­ic i Klich, ale Kotorows­ki obronił najpierw uderze­nie pier­wszego, a potem dobitkę drugiego.Osiem min­ut później “Kotor” onronił strzał z rzu­tu wol­nego Klicha.

W 62. min­u­cie w miejsce Gan­car­czy­ka i Ubi­pari­pa pojaw­ili się Luis Hen­riquez i Ivan Djurdjević.

W 71. min­u­cie ide­al­ną sytu­ację miał Rud­nevs. Piłkę z lewej strony ide­al­nie wrzu­cił Luis Hen­riquez, ale “Artek” z sied­miu metrów trafił wprost w bramkarza.

Parę min­ut później Dudz­ic z Viskanovsem przeprowadzili ład­ną akcję prawym skrzy­dłem. Łotysz popisał się ser­ią zwodów, ale w końcu musi­ał uznać wyżs­zość Bosack­iego i Arboledy, który założył mu jeszcze “siatkę”. Chwilę potem Ślusarskiego uprzedz­ił Kacz­marek, w kole­jnej akcji Lecha.

Lech na koniec ruszył, jed­nak wiele podań było “na aferę”. W jed­nej sytu­acji dość niespodziewanie pięknie podał Manuel Arbole­da, który stał się napast­nikiem na koniec, ale strzał “Ślusarza” został przy­blokowany, a Rud­nevs do pił­ki już nie zdążył.

Wydawało się, że będzie rzut karny dla Lecha. Semir Štil­ić był rzeczy­wiś­cie faulowany, ale wcześniej był na spalonym.

Lech próbował atakować, a Cra­covia kon­trować, ale nic z tego nie wyszło. “Kole­jorz” prze­grał i nie odro­bił strat do więk­szoś­ci czołówki.

Cra­covia Kraków — Lech Poz­nań 1:0

Bram­ki: Klich 28′

Żółte kart­ki: Struna — Arboleda

Cra­covia Kraków: Kacz­marek — Struna, Nawotczyńs­ki, Kosanović, Stu­art — Radom­s­ki, Klich (89. Bolievic), Bartczak — Vis­nakovs (89. Suvorov), Ntibazonkiza — Dudz­ic (81. Masaryk)

Lech Poz­nań: Kotorows­ki — Kikut, Bosac­ki, Arbole­da, Gan­car­czyk (62. Hen­riquez) — Muraws­ki, Injac (79. Możdżeń) — Ubi­parip (62. Djur­d­je­vić) , Štil­ić, Ślusars­ki — Rudnevs

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.