06.10.2022, g. 18:45
Liga Konferencji Europy
Lech Poznań vs Hapoel Be'er Sheva
Do meczu pozostało:
3dn.21godz.2min.
11.95 X3.30 23.80 Odbierz 830 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Cracovia — Lech: Odrabianie strat nie w tej kolejce

Mecz pomiędzy dwoma zaprzy­jaźniony­mi kluba­mi odby­wał się w świet­nej atmos­ferze, ale na try­bunach. Na boisku i Cra­covia, i Lech wal­czyły o trzy punk­ty, które oby­d­wu klubom były bard­zo potrzebne.

Spotkanie od początku toc­zone było w szy­bkim tem­pie. Już w drugiej min­u­cie gry po ład­nej akcji dobrą sytu­ację miał Semir Štil­ić, jed­nak nie trafił czys­to w piłkę i ta minęła bramkę. Pięć min­ut później Ubi­parip dobrze podał wzdłuż linii bramkowej gospo­darzy, ale Woj­ciech Kacz­marek lekko mus­nął piłkę i Artjoms Rud­nevs nie dał rady do niej dojść.

W 10. min­u­cie Serb po raz kole­jny dośrod­kował, jed­nak tym razem Rud­nevs nieczys­to trafił w piłkę. W odpowiedzi Dudz­ic, cle obronił Kotorows­ki. Chwilę potem dośrod­kował z lewej strony Gan­car­czyk, po raz kole­jny uderzył Rud­nevs, ale Kacz­marek wybił na róg, po którym strzał odd­ał Bar­tosz Ślusars­ki, jed­nak za wysoko.

Po kole­jnej kon­trze Lecha powin­no być już 1:0. Łotysz dostrzegł Stili­cia, który z 18. metrów nie uderzył wystar­cza­ją­co pre­cyzyjnie i po raz kole­jny golkiper gospo­darzy był górą. W kole­jnej akcji po zgra­niu Slusarskiego min­i­mal­nie niecel­ny strzał odd­ał najlep­szy strz­elec Lecha w tym sezonie.

Zaraz potem Cra­covia prze­jęła inic­jaty­wę. Po dośrod­kowa­niu z prawej strony zami­ast pił­ka, do bram­ki wpadł Dudz­ic. Ide­al­ną sytu­ację po chwili miał Sai­di Ntibazonkiza, ale prze­grał poje­dynek sam na sam z Krzysztofem Kotorowskim. Chwilę później było już 1:0. Bartłomiej Dudz­ic podał do Mateusz Klicha, a ten uderzył zza pola karnego, pił­ka odbiła się od Kiku­ta i przelobowała Kotorowskiego.

Po błędzie Arka­diusz Radom­skiego dobrą okazję miał Dim­itri­je Injac, ale i jego strzał obronił Kacz­marek. W 42. min­u­cie Rud­nevs podał płasko w stronę Bar­tosza Ślusarskiego, Adraż Struna lekko pod­bił piłkę, a “Ślusarz” upada­jąc odd­ał strzał,który obronił Kaczmarek.

Chwilę potem fatal­ny kiks popełnił Manuel Arbole­da, który wybił wprost pod nogi Ntibazonkizy, ten odd­ał do Vis­nakovsa, a jego strzał obronił “Kotor”. Na koniec bard­zo dobrą sytu­ację miał jeszcze Štil­ić, ale zami­ast odd­ać strzał po długim rogu, próbował zmieś­cić fut­bolówkę w krótkim, a na dodatek nie trafił w bramkę. Do prz­er­wy Lech prze­gry­wał 0:1.

Trzy min­u­ty po prz­er­wie Vis­nakovs bard­zo dobrze wrzu­cił na głowę Dudz­i­ca, ale ten nie trafił w bramkę. W 52. min­u­cie Manuel Arbole­da ruszył do kon­trataku, ale stracił piłkę jeszcze na włas­nej połowie, a akcję w dwóch “rozk­lepali” Dudz­ic i Klich, ale Kotorows­ki obronił najpierw uderze­nie pier­wszego, a potem dobitkę drugiego.Osiem min­ut później “Kotor” onronił strzał z rzu­tu wol­nego Klicha.

W 62. min­u­cie w miejsce Gan­car­czy­ka i Ubi­pari­pa pojaw­ili się Luis Hen­riquez i Ivan Djurdjević.

W 71. min­u­cie ide­al­ną sytu­ację miał Rud­nevs. Piłkę z lewej strony ide­al­nie wrzu­cił Luis Hen­riquez, ale “Artek” z sied­miu metrów trafił wprost w bramkarza.

Parę min­ut później Dudz­ic z Viskanovsem przeprowadzili ład­ną akcję prawym skrzy­dłem. Łotysz popisał się ser­ią zwodów, ale w końcu musi­ał uznać wyżs­zość Bosack­iego i Arboledy, który założył mu jeszcze “siatkę”. Chwilę potem Ślusarskiego uprzedz­ił Kacz­marek, w kole­jnej akcji Lecha.

Lech na koniec ruszył, jed­nak wiele podań było “na aferę”. W jed­nej sytu­acji dość niespodziewanie pięknie podał Manuel Arbole­da, który stał się napast­nikiem na koniec, ale strzał “Ślusarza” został przy­blokowany, a Rud­nevs do pił­ki już nie zdążył.

Wydawało się, że będzie rzut karny dla Lecha. Semir Štil­ić był rzeczy­wiś­cie faulowany, ale wcześniej był na spalonym.

Lech próbował atakować, a Cra­covia kon­trować, ale nic z tego nie wyszło. “Kole­jorz” prze­grał i nie odro­bił strat do więk­szoś­ci czołówki.

Cra­covia Kraków — Lech Poz­nań 1:0

Bram­ki: Klich 28′

Żółte kart­ki: Struna — Arboleda

Cra­covia Kraków: Kacz­marek — Struna, Nawotczyńs­ki, Kosanović, Stu­art — Radom­s­ki, Klich (89. Bolievic), Bartczak — Vis­nakovs (89. Suvorov), Ntibazonkiza — Dudz­ic (81. Masaryk)

Lech Poz­nań: Kotorows­ki — Kikut, Bosac­ki, Arbole­da, Gan­car­czyk (62. Hen­riquez) — Muraws­ki, Injac (79. Możdżeń) — Ubi­parip (62. Djur­d­je­vić) , Štil­ić, Ślusars­ki — Rudnevs

Kursy na mecze Lecha

Lech Poznań - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

09/10/2022 / 17:30

Lech Poznań - Śląsk Wrocław

Puchar Polski

18/10/2022 / 15:00

Lech Poznań - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

09/10/2022 / 17:30

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Śląsk Wrocław - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

03/10/2022 / 19:00

Piast Gliwice - Raków Częstochowa

PKO BP Ekstraklasa

06/10/2022 / 20:45

Jagiellonia Białystok - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

08/10/2022 / 02:00

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

08/10/2022 / 15:00

Cracovia Kraków - Lechia Gdańsk

PKO BP Ekstraklasa

08/10/2022 / 20:00

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

08/10/2022 / 15:00

Cracovia Kraków - Lechia Gdańsk

PKO BP Ekstraklasa

08/10/2022 / 20:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.