06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.9godz.27min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Czy da się grać bez napastnika?

Czy da się grać bez napastnika?

Marcin Robak, Daw­id Kow­nac­ki i Denis Thoma­l­la. Co łączy lechitów? To trój­ka napast­ników, która w sum­ie w tym sezonie strzeliła… sześć goli. Dla porów­na­nia, napast­nik warsza­wskiej Legii ma na swoim kon­cie już dwadzieś­cia trafień.

Przed sezonem do zespołu mis­trza Pol­s­ki trafili Marcin Robak i Denis Thoma­l­la. Obaj mieli zastąpić Zau­ra Sada­je­va, ale jeden leczy kon­tuzję stopy, a dru­gi na boisku nie pokazu­je kom­plet­nie nic. Były Por­towiec do siat­ki w tym sezonie trafił dwa razy (w meczu z Zagłę­biem Lubin w lidze oraz z Lechią Gdańsk na INEA Sta­dion­ie). Z kolei Thoma­l­la bram­ki strzela tylko w Lidze Europy – z Sara­jevem i Basel.

Wobec absencji Roba­ka i Kow­nack­iego, a także jed­no­bramkowej zal­icz­ki w pier­wszym meczu ¼ Pucharu Pol­s­ki tren­er Urabn od pier­wszej min­u­ty wys­taw­ił Denisa Thoma­l­lę. Pod koniec spotka­nia zmienił go Szy­mon Pawłows­ki, a napast­ni­ka żeg­nały gwiz­dy z try­bun – Gdy­bym wiedzi­ał, że kibice będą tak reagować na zejś­cie na mojego zawod­ni­ka, to bym go nie zmienił. Denisowi ciężko się przeła­mać, gdy nikt w niego nie wierzy, dlat­ego muszę w nim wpoić to, że wiarę w niego mam ogrom­ną. Zawod­nik ma blokadę, ale ja darzę go dużym zau­faniem i liczę, że swo­je okaz­je zamieni wkrótce na gole – przyz­nał opiekun lechitów po meczu z „Miedziowy­mi”.

denis thomalla

W tym roku na boisku nie zobaczymy już Marci­na Roba­ka. Wszys­tko przez prob­le­my z kostką, które dokucza­ją 33-let­niemu piłkar­zowi – Marcin ma spuch­niętą kostkę i coś się z nim dzieje złego. Prze­jdzie dodatkowe kon­sul­tac­je i mam nadzieję, że wresz­cie ktoś to zdi­ag­nozu­je i będzie mógł zacząć trenować z drużyną – mówił niedawno na kon­fer­encji Jan Urban.

- Dłu­go z nami nie trenu­je i patrzę na to pesymisty­cznie. Nawet gdy zacznie trenować za 3–4 dni, to i tak okres bez tren­ingów będzie zbyt dłu­gi. Potrze­bu­je dużo cza­su, by dojść do formy, jaką prezen­tował wcześniej. Został miesiąc do koń­ca roku, więc raczej nie będzie cza­su, by dać mu szansę.

Z urazem bory­ka się też Daw­id Kow­nac­ki, który również ma dwie bram­ki na swoim kon­cie. Młody lechi­ta na boisku ostat­ni raz pojaw­ił się w meczu z Fiorentiną i nadal nie wiado­mo, kiedy wró­ci do gry – Daw­id wykonu­je poje­dyncze ćwiczenia jak bie­ganie czy roz­grzewka, ale uni­ka tych, w których dochodzi do kontaktu.

dawid kownacki

Z koniecznoś­ci na szpicy wys­tępu­je zatem Kasper Hamalainen. Fin nie czu­je się tam dobrze, ale częs­to lep­iej prezen­tu­je się od Denisa Thoma­lli. Niedawno pojaw­iły się infor­ma­c­je, że do Lecha ma wró­cić Artjoms Rud­nevs. Jed­no jest pewne, bez napast­ni­ka Kole­jorz nie da rady wal­czyć o najwyższe cele w tym sezonie.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.