Czy Lech może jeszcze liczyć na dobry wynik w lidze?

Poraż­ka w 8. kole­jce T‑Mobile Ekstrak­lasy, już trze­cia w tym sezonie, zapewne kibiców Lecha nie nas­tra­ja optymisty­cznie przed dal­szą częś­cią sezonu. Jed­nak warto przy­pom­nieć, że w sezonie mis­tr­zowskim ostat­nią, trze­cią właśnie, prze­graną piłkarze Lecha zan­otowali do 9. kole­j­ki sezonu. Do jego zakończenia nie przegrali.

Podob­nie zresztą było rok wcześniej, lecz wtedy trzy poraż­ki do 9. kole­j­ki wystar­czyły tylko na zaję­cia trze­ciego miejs­ca w lidze. W sezonie 2008/2009 piłkarze Lecha prze­grali już w pier­wszym meczu z GKS-em Bełchatów (2:3), z Arką Gdy­nia (1:2) oraz Ruchem Chorzów (2:0).

Wtedy gracze “Kole­jorza” zaj­mowali po 9 meczach 6. miejsce w tabeli z 16 punk­ta­mi na kon­cie i stratą 4 punk­tów do prowadzącej wtedy Wisły Kraków. Lech sezon zakończył na trzec­im miejs­cu z 59 “oczka­mi” i pię­cioma straty do mis­trza, którym została Wisła. Piłkarze Fran­cisz­ka Smudy wygrali w tam­tym sezonie 16 meczów, 11 zremisowali i 3 przegrali.

Rok później Lech prze­grał z Polonią Warsza­wa (2:4), Cra­cov­ią (0:1) i Legią Warsza­wa (0:2). Wtedy po 9. kole­jkach Lecha miał 5. miejsce w lidze i 14 punk­tów na kon­cie. Prowadzą­ca Wisła miała 25 punk­tów. Na koniec sezonu, w którym “Kole­jorz” zdobył mis­tr­zost­wo miał 65, a Wisła 62 punk­ty. Podopieczni Jac­ka Zielińskiego wygrali 19 meczów, 8 zremisowali i 3 przegrali.

W tym sezonie po 8. kole­jkach mają 4 mecze wygrane, 1 zremisowany i 3 prze­grane. W per­spek­ty­wie kole­jnych 22 spotkań moż­na być optymis­ta­mi, lecz na pewno nie moż­na Lecha przekreślać. Biorąc pod uwagę grę piłkarzy Jose Mari Bakero moż­na być optymis­ta­mi, choć zapewne zwery­fiku­je to boisko…

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress