27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
51dn.18godz.4min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Czy uda się zastąpić Rudneva?

W meczu z Polonią Warsza­wa z powodu otrzy­ma­nia czwartej żółtej kart­ki w tym sezonie nie będzie mógł zagrać Artiom Rud­nev. Wydawać by się mogło, że to będzie spore osła­bi­e­nie Lecha Poz­nań przed dzisiejszym spotkaniem, ale optymistą jest Mar­iusz Rumak, który uważa, że ma kim zastąpić najskuteczniejszego napast­ni­ka ligi.

Kole­jorz” praw­dopodob­nie mecz rozpocznie w ustaw­ie­niu 4–4‑2 z Bar­toszem Ślusarskim i Vojo Ubi­paripem ustaw­iony­mi najbliżej bram­ki rywala. Ten pier­wszy nadal czeka na swo­je pre­mierowe trafie­nie w tym sezonie. Jak zaz­nacza, Lech w tym sezonie radz­ił sobie już z powodze­niem bez Artioma Rudneva.

- Wtedy wyglą­dało to nieźle. Wierzę, że bez niego poradz­imy sobie i zagramy też z tyłu tak jak zro­bil­iśmy to w Warsza­w­ie - mówi „Ślusarz”. - Oczy­wiś­cie, jeśli zagram, chci­ałbym to zdobyć bramkę, ale nieważne, kto to zro­bi. Najważniejsze są trzy punk­ty – dodaje.

Więk­sze szanse na poko­nanie bramkarza Polonii będzie miał Vojo Ubi­parip, który ostat­nio nieźle się prezen­tu­je i zdobył dwa gole w lidze. Serb jed­nak spoko­jnie pod­chodzi o tego spotka­nia i odpowiedzial­noś­ci, jaka na niego spad­nie. — Myślę, że każdy zawod­nik w naszej drużynie może strzelić bramkę. Trze­ba po pros­tu wyjść na boisku i wal­czyć. Na pewno będziemy mieli okazje – przyz­na­je napast­nik Lecha.

To właśnie od tej dwój­ki w dzisiejszym meczu może zależeć najwięcej. Jed­nak kibice Lecha na piątkowe spotkanie mogą patrzeć optymisty­cznie, ponieważ o ile jeszcze kil­ka tygod­ni temu „Kole­jorz” był uza­leżniony od dys­pozy­cji Artioma Rud­ne­va, tak ostat­nio ta ten­denc­ja się zmieniła i do siat­ki rywala trafi­a­ją także inni zawod­ni­cy. Jak będzie dzisiaj?

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.