01.10.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Pogoń Szczecin vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.1godz.51min.
12.80 X3.60 22.38 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Czy zawodnicy będą mogli pożegnać się z kibicami?

W kadrze Lecha przed ostat­ni­mi dwoma mecza­mi zna­j­du­ją się piłkarze, którzy jeszcze niedawno byli bard­zo ważny­mi ogni­wa­mi zespołu. Wiado­mo już jed­nak, że zarówno Semir Stil­ić jak i Grze­gorz Wojtkowiak opuszczą latem klub. Nadal niez­nana jest przyszłość innych graczy, którym kończą się kon­trak­ty. Dla tren­era nie ma to jed­nak znaczenia.

- Nie intere­su­je mnie to. Ważne dla mnie jest czy Grze­gorz da z siebie wszys­tko. On decyzję pod­jął kil­ka miesię­cy temu, więc nie zaj­mowałem się tym, kiedy ją pod­pisze. Uważam, że dobrze zagrał na Legii i jeśli nadal będzie w takiej dys­pozy­cji, to będzie miał szanse na grę – komen­tu­je sytu­ację Mar­iusz Rumak.

Szkole­niowiec Lecha nie zamierza też dawać piłkar­zom spec­jal­nej okazji na pożeg­nanie. – W piłce nie ma sen­ty­men­tów. Liczy się zdoby­wanie punk­tów, tworze­nie gry i wygry­wanie meczów. Moż­na pożeg­nać piłkarza po meczu albo w prz­er­wie wejść na murawę – zauważa tren­er. – Kon­trak­ty kończą się kilku piłkar­zom, za chwilę pojawi się tem­at Artioma i musi­ałbym wpuś­cić sześ­ciu piłkarzy. Mecz musi­ał­by się tak potoczyć, że żeg­nal­ibyśmy wszys­t­kich piłkarz. Każdy w tym zes­pole jest tak samo ważny, a his­torii im się nie zabierze. Jeśli Semir, Grze­gorz, Bartek czy Dima na to zasłużą, to wejdą – dodał.

Jego zdaniem obec­na sytu­ac­ja w klu­bie nie sprzy­ja jego budowa­niu. – To trud­ny moment. Doniesienia o tren­er­ach, trans­fer­ach. Wiele zależnoś­ci, które mają w tym momen­cie miejsce. Piłkarze negocju­ją kon­trak­ty. Nie sprzy­ja to cemen­towa­niu zespołowoś­ci. Czu­ję jed­nak, że zawod­ni­cy wiedzą, że są blisko celu i chcą go zre­al­i­zować. Oni dba­ją jed­nak o swo­ją przyszłość i chcą wiedzieć, co będą robić za cztery miesiące. Zespół w takim momen­cie inaczej funkcjonu­je i opier­am się na ich pro­fesjon­al­izmie. Nie chce­my wypuszczać z ręki celu, który mamy na wyciąg­nię­cie ręki. Kiedyś liczyliśmy na to, że rywale zgu­bią punk­ty, dzisi­aj kom­plet daje nam puchary – zakończył Mar­iusz Rumak.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.