02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
2dn.4godz.24min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Dariusz Formella- człowiek, który potrafi się odwdzięczyć

Dariusz Formella- człowiek, który potrafi się odwdzięczyć

Gdy w lutym 2013 roku w drużynie Lecha zaw­itał 17-let­ni Dar­iusz Formel­la wielu kibiców Kole­jorza wierzyło, że w przyszłoś­ci ten młody zawod­nik może wnieść do pier­wszej drużyny. Najpierw Lech wypoży­czył go na pół roku z Arki Gdy­nia, by później pod­pisać kon­trakt z młodym pomocnikiem.

W swo­jej pier­wszej rundzie w niebiesko-białych barwach Formel­la roze­grał w sum­ie 6 meczów w Młodej Ekstrak­lasie i zdobył 4 bram­ki. Co więcej, wszys­tkie 4 strzelił w meczu z junio­ra­mi Wisły Kraków, co już dało syg­nał, że z tej mąki może być chleb.

darek formella

W następ­nym sezonie nad­szedł czas na debi­u­ty Formel­li w dorosłej piłce na najwyższym szczeblu. Dar­iusz zade­bi­u­tował w pier­wszej drużynie Kole­jorza w meczu elim­i­na­cyjnym Ligi Europe­jskiej z Honką Espoo. Pier­wszy mecz w Ekstrak­lasie dla tego zawod­ni­ka nastąpił kil­ka miesię­cy później. Wów­czas Formel­la został wpuszc­zony na boisko w końców­ce meczu z Górnikiem Zabrze w Poz­na­niu. Oprócz tego były Arkowiec regu­ral­nie wys­tępował w szere­gach rez­erw Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy. Zakończył wtedy sezon z 3 bramka­mi w III lidze.

Przełomem w jego kari­erze okazał się być sezon obec­ny. Do tej pory trafi­ał do siat­ki pię­ciokrot­nie, choć w pier­wszej jede­nastce wychodz­ił zaled­wie 10 razy. Nato­mi­ast aż 14 razy wpuszczany był na boisko w trak­cie gry.  Wiele razy zmus­zony był pokazać się z jak najlep­szej strony w zaled­wie kil­ka min­ut. Zde­cy­dowanie brakowało mu zau­fa­nia ze strony tren­era. Nawet jeśli już to zau­fanie uzyskał i wyszedł na murawę od pier­wszego gwiz­d­ka, w drugiej połowie szy­bko był zmieni­any przez innego lechitę. Nie zmieni­ała tego nawet dobra dys­pozy­c­ja w danym meczu. Przykła­dem może być choć­by mecz z Pogo­nią Szczecin, kiedy to Formel­la roze­grał bard­zo dobre zawody, a mimo to w 45 min­u­cie zmienił go Lovrenc­sics. Właśnie pod tym wzglę­dem był krzy­wd­zony przez tren­era Mar­iusza Ruma­ka, a ter­az Macie­ja Sko­rżę. Sam tren­er Sko­rża oce­nia tego zawod­ni­ka bard­zo wysoko, ale zauważa również jego manka­men­ty- Darek fajnie się rozwi­ja, robi postępy i jest bard­zo pra­cow­ity. To chłopak, który ma spore rez­er­wy, ale jest ich świadomy  i robimy wszys­tko, żeby był coraz lep­szy- mówi szkole­niowiec Kolejorza.

Bard­zo ważnym meczem w kon­tekś­cie jego roz­wo­ju okazał się jesi­en­ny szlagi­er z Legią, kiedy to w ostat­niej chwili został wys­taw­iony w pier­wszym składzie za kon­tuzjowanego Lovrenc­sic­sa i odwdz­ięczył się bramką dającą prowadze­nie na sta­dion­ie warsza­wskiej Legii. Kole­jną bramką, tym razem z Lechią Gdańsk dał Lechowi zwycięst­wo i po raz kole­jny pokazał, że warto na niego staw­iać. Później przyszły jeszcze bram­ki w Pucharze Pol­s­ki. Formel­la trafi­ał w obu spotka­ni­ach ze Zniczem Pruszków, a także w rewanżu z Błęk­it­ny­mi Star­gard Szczecińs­ki. Mówiąc bard­zo ogól­nie, Lech dzię­ki Formel­li zremisował z Legią w Warsza­w­ie, wygrał z Lechią w Poz­na­niu, a także przy­czynił się do awan­su do finału Pucharu Pol­s­ki. Jego noty z meczu na mecz są coraz wyższe i gołym okiem widać jego postępy. Być może za sezon lub dwa Lech zaro­bi na nim kil­ka milionów.

Napisz do auto­ra na Twitterze:

@Karol_JaJaRoni

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.