06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.10godz.44min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Dariusz Formella przenosi się do Szczecina

Dariusz Formella przenosi się do Szczecina

Dar­iusz Formel­la niedawno wró­cił z wypoży­czenia do Arki Gdy­nia, jed­nak dłu­go miejs­ca w Poz­na­niu nie zaz­nał i klub wypoży­czył go do Pogo­ni Szczecin.

Formel­la do Lecha trafił na początku 2013 roku, a zade­bi­u­tował kil­ka miesię­cy później w meczu z Ter­mal­icą w ramach Pucharu Pol­s­ki (4:0). Na listę strzel­ców w Ekstrak­lasie wpisał się we wrześniu 2014 roku pod­czas spotka­nia z warsza­wską Legią (2:2). Pod­czas poby­tu w Poz­na­niu skrzy­dłowy dwukrot­nie został wypoży­czany do Arki Gdy­nia. Najpierw dość znaczą­co przy­czynił się do awan­su do Ekstrak­lasy, strze­la­jąc 6 bramek, a od 1. sty­cz­nia tego roku reprezen­tował jej bar­wy gra­jąc w najwyżej klasie rozgrywkowej.

Darek wywal­czył z Lechem mis­tr­zost­wo Pol­s­ki, a także dwa Super­Puchary Pol­s­ki. Z Arką z kolei zdobył w maju tego roku Puchar Pol­s­ki, jed­nak to spotkanie obe­jrzał z try­bun. W niebiesko-białych barwach zagrał łącznie 97 meczów, strze­la­jąc w nich 10 bramek i 4 razy asys­tował przy golach kolegów.

Kon­trakt Formel­li z Lechem Poz­nań obow­iązu­je do czer­w­ca 2019 roku, jed­nak klub zde­cy­dował się wypoży­czyć zawod­ni­ka. 21-latek trafi do Pogo­ni Szczecin na zasadzie rocznego wypoży­czenia z opcją pierwokupu.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.