02.04.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Pogoń Szczecin
Do meczu pozostało:
13dn.6godz.45min.
12.11 X3.4 23.3 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Dariusz Formella przenosi się do Szczecina

Dariusz Formella przenosi się do Szczecina

Dar­iusz Formel­la niedawno wró­cił z wypoży­czenia do Arki Gdy­nia, jed­nak dłu­go miejs­ca w Poz­na­niu nie zaz­nał i klub wypoży­czył go do Pogo­ni Szczecin.

Formel­la do Lecha trafił na początku 2013 roku, a zade­bi­u­tował kil­ka miesię­cy później w meczu z Ter­mal­icą w ramach Pucharu Pol­s­ki (4:0). Na listę strzel­ców w Ekstrak­lasie wpisał się we wrześniu 2014 roku pod­czas spotka­nia z warsza­wską Legią (2:2). Pod­czas poby­tu w Poz­na­niu skrzy­dłowy dwukrot­nie został wypoży­czany do Arki Gdy­nia. Najpierw dość znaczą­co przy­czynił się do awan­su do Ekstrak­lasy, strze­la­jąc 6 bramek, a od 1. sty­cz­nia tego roku reprezen­tował jej bar­wy gra­jąc w najwyżej klasie rozgrywkowej.

Darek wywal­czył z Lechem mis­tr­zost­wo Pol­s­ki, a także dwa Super­Puchary Pol­s­ki. Z Arką z kolei zdobył w maju tego roku Puchar Pol­s­ki, jed­nak to spotkanie obe­jrzał z try­bun. W niebiesko-białych barwach zagrał łącznie 97 meczów, strze­la­jąc w nich 10 bramek i 4 razy asys­tował przy golach kolegów.

Kon­trakt Formel­li z Lechem Poz­nań obow­iązu­je do czer­w­ca 2019 roku, jed­nak klub zde­cy­dował się wypoży­czyć zawod­ni­ka. 21-latek trafi do Pogo­ni Szczecin na zasadzie rocznego wypoży­czenia z opcją pierwokupu.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Piast Gliwice - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

01/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.