06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
5dn.2godz.11min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Dariusz Kustoń zwolniony z posady trenera Drużyny Wiary Lecha

Dariusz Kustoń zwolniony z posady trenera Drużyny Wiary Lecha

Cztery lata, dwa awanse, mnóst­wo wspani­ałych i zwycięs­kich chwil- tak zapamię­tamy pracę tren­era Dar­iusza Kus­to­nia w Drużynie Wiary Lecha. Prezes Wiary Lecha- Paweł Piestrzyńs­ki poin­for­mował dzisi­aj o prz­er­wa­niu współpra­cy z pier­wszym szkole­niow­cem kibol­skiej drużyny.

Tren­er Kus­toń objął Wiarę Lecha w 2011 roku, gdy szuka­ją­cy jed­no­ra­zowej przy­gody w Pucharze Pol­s­ki zawod­ni­cy potrze­bowali szkole­niow­ca na dużym boisku.  Po pier­wszym sezonie w B klasie od razu wywal­czył z drużyną awans, by dwa lata później znów świę­tować. Tym razem kibole wywal­czyli pro­mocję do Okręgów­ki, gdzie współpra­ca z trenerem nie była już taka owoc­na. Po rundzie jesi­en­nej DWL zaj­mu­je ósmą pozy­cję w tabeli z 14 punk­ta­mi na kon­cie- W rundzie jesi­en­nej dys­ponowal­iśmy znacznie słab­szym skła­dem niż sezon, czy dwa temu. Właśnie to jest główną przy­czyną naszych porażek, a nie postawa tren­era. Celowal­iśmy po półmetku w górną część tabeli, ale w związku z braka­mi kadrowy­mi nieste­ty nie spełnil­iśmy założeń- komen­tu­je Paweł Piestrzyński.

dwl_przemyslaw (19)

Przez cztery i pół roku roze­grał z kibo­la­mi 97 spotkań zwycięża­jąc aż w 66 z nich- To dobit­nie pokazu­je, że tren­er się speł­ni­ał w tej roli. Szko­da, że w pewnym momen­cie przes­tało to funkcjonować. Popadliśmy w monot­o­nię i potrze­bu­je­my świeżoś­ci w drużynie. Mamy do tren­era Kus­to­nia ogrom­ny sza­cunek, lecz musimy jed­nak spróbować innej dro­gi–  Jak mówi prezes Wiary Lecha, pożeg­nanie z trenerem Kus­toniem nie należało do łatwych–  Tren­er życzył nam powodzenia i przekazał cenne rady. Podz­iękowałem mu za współpracę i wspólne sukcesy. 

jurandkozieglowy_DWL (15)

Niez­nane jest jeszcze nazwisko następ­cy Dar­iusza Kus­to­nia- Zaczy­namy poszuki­wa­nia nowego tren­era i myślę, że już wkrótce zostanie ogłos­zony. Przed nowym szkole­niow­cem będzie stało bard­zo trudne wyzwanie. Będzie musi­ał zor­ga­ni­zować drużynę z akty­wnych kiboli. Częs­to bywa tak, że dzień po długim powro­cie baną z meczu, zawod­nik musi dać z siebie wszys­tko na ligowym meczu. Zawod­ni­cy Drużyny Wiary Lecha poświę­ca­ją temu klubowi cały tydzień i nowy tren­er będzie musi­ał brać to pod uwagę- mówi Piestrzyński.

Dodatkowym czyn­nikiem w odbu­dowie zespołu będzie czas. Nowy tren­er na przy­go­towanie zespołu do rundy będzie miał bowiem około trzy miesiące.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.