02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.16godz.45min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Dawidziuk: Kibice, którzy przychodzą na Bułgarską oczekują zwycięstw

Dawidziuk: Kibice, którzy przychodzą na Bułgarską oczekują zwycięstw

Po zwycięs­kich meczach z Podbeskidziem Biel­sko-Biała oraz Cra­cov­ią morale w ekip­ie Lecha Poz­nań uległy zde­cy­dowanej popraw­ie. Fani Kole­jorza liczą na to, że pas­sa zwycięstw zostanie podtrzy­mana i również w piątkowej poty­czce z Ter­mal­icą Bruk-Bet Nieciecza Kole­jorz zgar­nie kom­plet punk­tów. – Kibice oczeku­ją wygranych i my zda­je­my sobie z tego sprawę. Udało się w krótkim cza­sie odnieść dwa ważne zwycięst­wa, bo również Puchar Pol­s­ki jest dla nas bard­zo istot­ny ­– komen­tu­je tren­er bramkarzy Kole­jorza, Andrzej Daw­idz­iuk. – Uważam, że w Pucharze Pol­s­ki wygral­iśmy w sposób pewny i przekonu­ją­cy. Co dla nas ważne, kon­trolowal­iśmy także wydarzenia na boisku w meczu z Cra­cov­ią więc myślę, że jest to dobry prog­nos­tyk na przyszłość, na to co przed nami  — dodaje.

W obu wspom­ni­anych wyżej spotka­ni­ach bram­ki Kole­jorza strzegł Słowak Matus Put­nocky, dla którego były to pier­wsze wys­tępy w niebiesko-białej koszulce. – Biorąc pod uwagę, że mecz z Cra­cov­ią był dla Matusa debi­utem przed włas­ną pub­licznoś­cią uważam, że potwierdz­ił on swo­ją dobrą dys­pozy­cję, której od niego oczeki­wałem. Bronił bard­zo pewnie i spoko­jnie. Jest to ważne, że nie było widać ner­wowoś­ci w jego grze, aczkol­wiek patrząc na jego doświad­cze­nie moż­na się było spodziewać, że udźwig­nię­cie presji gry w Kole­jorzu nie będzie dla niego prob­le­mem - oce­nia sytu­ację tren­er Daw­idz­iuk. - Jest to według mnie kluc­zowe, ponieważ w przeszłoś­ci wielokrot­nie zdarza­ło się, że doświad­czeni bramkarze gra­ją­cy dla innych klubów nie potrafili odnaleźć się w naszym zespole. 

- Od początku wspom­i­nałem, że nade­jdzie ten moment, gdy Matus swo­ją szan­sę otrzy­ma. Zapra­cow­ał na to solid­nie na treningach, był dobrze przy­go­towany i myślę, że w najbliższym cza­sie również może liczyć na to, że zajmie miejsce między słup­ka­mi.  – pod­sumowu­je szkole­niowiec golkiperów Lecha Poznań.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.