27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.12godz.11min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Dawidziuk: Kibice, którzy przychodzą na Bułgarską oczekują zwycięstw

Dawidziuk: Kibice, którzy przychodzą na Bułgarską oczekują zwycięstw

Po zwycięs­kich meczach z Podbeskidziem Biel­sko-Biała oraz Cra­cov­ią morale w ekip­ie Lecha Poz­nań uległy zde­cy­dowanej popraw­ie. Fani Kole­jorza liczą na to, że pas­sa zwycięstw zostanie podtrzy­mana i również w piątkowej poty­czce z Ter­mal­icą Bruk-Bet Nieciecza Kole­jorz zgar­nie kom­plet punk­tów. – Kibice oczeku­ją wygranych i my zda­je­my sobie z tego sprawę. Udało się w krótkim cza­sie odnieść dwa ważne zwycięst­wa, bo również Puchar Pol­s­ki jest dla nas bard­zo istot­ny ­– komen­tu­je tren­er bramkarzy Kole­jorza, Andrzej Daw­idz­iuk. – Uważam, że w Pucharze Pol­s­ki wygral­iśmy w sposób pewny i przekonu­ją­cy. Co dla nas ważne, kon­trolowal­iśmy także wydarzenia na boisku w meczu z Cra­cov­ią więc myślę, że jest to dobry prog­nos­tyk na przyszłość, na to co przed nami  — dodaje.

W obu wspom­ni­anych wyżej spotka­ni­ach bram­ki Kole­jorza strzegł Słowak Matus Put­nocky, dla którego były to pier­wsze wys­tępy w niebiesko-białej koszulce. – Biorąc pod uwagę, że mecz z Cra­cov­ią był dla Matusa debi­utem przed włas­ną pub­licznoś­cią uważam, że potwierdz­ił on swo­ją dobrą dys­pozy­cję, której od niego oczeki­wałem. Bronił bard­zo pewnie i spoko­jnie. Jest to ważne, że nie było widać ner­wowoś­ci w jego grze, aczkol­wiek patrząc na jego doświad­cze­nie moż­na się było spodziewać, że udźwig­nię­cie presji gry w Kole­jorzu nie będzie dla niego prob­le­mem - oce­nia sytu­ację tren­er Daw­idz­iuk. - Jest to według mnie kluc­zowe, ponieważ w przeszłoś­ci wielokrot­nie zdarza­ło się, że doświad­czeni bramkarze gra­ją­cy dla innych klubów nie potrafili odnaleźć się w naszym zespole. 

- Od początku wspom­i­nałem, że nade­jdzie ten moment, gdy Matus swo­ją szan­sę otrzy­ma. Zapra­cow­ał na to solid­nie na treningach, był dobrze przy­go­towany i myślę, że w najbliższym cza­sie również może liczyć na to, że zajmie miejsce między słup­ka­mi.  – pod­sumowu­je szkole­niowiec golkiperów Lecha Poznań.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.