01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.7godz.29min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Dawidziuk nigdy dotychczas nie pracował za biurkiem

W piątek ogłos­zony został nowy dyrek­tor sportowy Lecha Poz­nań. Został nim Andrzej Daw­idz­iuk, który jest współza­łoży­cielem Młodzieżowej Szkoły Piłkarskiej w Szamo­tułach, gdzie odpowia­da za szkole­nie bramkarzy. Wcześniej współpra­cow­ał także z Leo Been­haak­erem w reprezen­tacji Pol­s­ki. Kim jest Andrzej Dawidziuk?

 

41-let­ni tren­er przez zde­cy­dowaną więk­szość swo­jej przy­gody z piłką był trenerem bramkarzy. W 1996 roku uczest­niczył w pro­ce­sie zakłada­nia szkół­ki w Szamo­tułach, która od tego cza­su zdążyła wychować takich bramkarzy jak Łukasz Fabi­ańs­ki, Łukasz Załus­ka czy Jakub Szmatuła. W MSP ksz­tał­towali się piłkarsko także zawod­ni­cy pokro­ju Jarosława Foju­ta, Macie­ja Rybusa, Jaku­ba Wawrzy­ni­a­ka i Szy­mona Pawłowskiego.

W 2000 roku otrzy­mał propozy­cję współpra­cy przy młodzieżowych reprezen­tac­jach Pol­s­ki od Michałą Glo­bisza, a sześć lat później współt­worzył sztab szkole­niowy pier­wszej reprezen­tacji Polski.

Doty­chczas Andrzej Daw­idz­iuk nie był związany z funkcją dyrek­to­ra sportowego. Jed­nak we wrześniu zeszłego roku spotkał się z Jose Mari Bakero, który był pod wraże­niem MSP Szamo­tuły. Hisz­pan przekazał wtedy wład­zom Lecha swo­ją wiz­ję współpra­cy pomiędzy tym pod­miotem, a „Kole­jorzem”, którą zau­roczył Jac­ka Rutkowskiego.

Jed­nak Daw­idz­iuk już przed dziewię­cioma laty pra­cow­ał w Lechu. W 2002 roku był asys­ten­tem tren­era Czesława Jakołcewicza.

Pier­wszą decyzją nowego dyrek­to­ra sportowego będzie wybór nowego kierown­i­ka drużyny. Przy­pom­ni­jmy, że w ostat­ni wtorek tę funkcję przes­tał pełnić Łukasz Mowlik.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.