01.02.2023, g. 19:00
PKO BP Ekstraklasa
Miedź Legnica vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.17godz.59min.
14.75 X3.60 21.73 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

De Marco: Nasza drużyna jest najlepsza

De Marco: Nasza drużyna jest najlepsza

Już dzisi­aj lechi­ci zagra­ją na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Szan­sę na kole­jny wys­tęp na lewej obronie dostanie z pewnoś­cią Ver­non De Marco.

Argen­tyńczyk wszys­t­kich zszokował na piątkowej kon­fer­encji pra­sowej, bo na pier­wsze pytanie odpowiedzi­ał po pol­sku. Jak sam przyz­nał, biegle posługu­je się cztere­ma języka­mi plus uczy sie pol­skiego. — Trochę po pol­sku rozu­miem, w sztani chłopa­cy mówią po pol­sku i ja też się staram. Jeszcze nie wychodzi mi to tak dobrze, jak trenerowi. 

De Mar­co nie najlepiej rozpoczął przy­godę z Kole­jorzem. — Musi­ałem czekać na swo­ją szan­sę. Miałem poważną kon­tuzję, ale ter­az po 2.5 miesią­cach spęd­zonych w klu­bie, pomału się akli­matyzu­ję. Mam nadzieję, że ter­az będę mógł poma­gać drużynie najlepiej jak tylko mogę — pod­kreśla obrońca.

Obroń­ca, którego nom­i­nal­ną pozy­cją jest środek defen­sy­wy. Póki co, Ver­non na lewej flance zastąpił kon­tuzjowanego Volodymyra Kostevy­cha. — Nie robi mi różni­cy, gdzie gram. Dla mnie ważne jest to, by grać na boisku spędzać jak najwięcej cza­su — 24-latek zagrał tydzień temu z Koroną Kielce i sprokurował rzut karny. Na szczęś­cie w bram­ce nie do poko­na­nia był Matus Put­nocky. — Pos­zliśmy w czwratek kawę, ale to Matus zapłacił. Ja zro­biłem to wcześniej, ale powiedzi­ał mi, że następ­nym razem to ja będę płacił — doda­je ze śmiechem.

Do tej pory Ver­non zagrał w dwóch meczach, ale liczy na to, ze będzie ich więcej. — Mamy wielu dobrych zawod­ników na każd­nej pozy­cji. Wywal­cze­nie miejs­ca w składzie i utrzy­manie go to trudne zada­nia. Jeśli już nadarzy się taka szansa, to trze­ba wyko­rzys­tać ją w stu pro­cen­tach i pokazać się z jak najlep­szej strony. 

Dziś lechitów czeka mecz ze Śląskiem Wrocław, który rozpoczy­na ser­ię spotkań z trud­ny­mi rywala­mi. W następ­nych kole­jkach przecinikiem Kole­jorza będzie Legia Warsza­wa, Jagiel­lonia Białys­tok, Lechia Gdańsk, Wisła Kraków i Górnik Zabrze. —  W tym momen­cie mecz ze Śląskiem jest dla nas najważniejszy. Pozostałe spotka­nia nie są w tej chwili istotne. Czy to lep­sze zespoły od nas? Nasza druży­na jest najlep­sza - kończy.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok

PKO BP Ekstraklasa

04/02/2023 / 01:00

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.