03.06.2023, g. 00:40
MLB
Miami Marlins vs Oakland Athletics
Do meczu pozostało:
0dn.18godz.1min.
11.58 X9.40 22.85 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Dimitris Goutas piłkarzem Lecha

Dimitris Goutas piłkarzem Lecha

Dim­itris Goutas został nowym piłkarzem Lecha Poz­nań. Grek po zakończe­niu testów medy­cznych pod­pisał kon­trakt z klubem ze stol­i­cy Wielkopol­s­ki. 24-latek zostanie wypoży­c­zony do Kole­jorza na rok z opcją pier­wokupu z greck­iego Olympiakosu.


24-let­ni Grek wys­tępu­je na pozy­cji środ­kowego obroń­cy. Doty­chczas reprezen­tował bar­wy klubów grec­kich i bel­gi­js­kich. Jest wychowankiem Skody Xan­thi, w której roze­grał łącznie 108 spotkań, strze­la­jąc 8 goli. — Dim­itris jest zawod­nikiem obser­wowanym i mon­i­torowanym przez skaut­ing od 2015 roku. Już wtedy pełnił ważną funkcję w zes­pole z Xan­thi, kiedy pomi­mo młodego wieku wywal­czył sobie miejsce w składzie kosztem bardziej doświad­c­zonych zawod­ników — opisu­je nowego piłkarza Kole­jorza skaut Lecha Poz­nań, Armin Bezler.

Jego gra została dostrzeżona przez Olympiakos. Do Pireusu przeniósł się w lipcu 2015 roku, jed­nak nie roze­grał w czer­wono-białych barwach żad­nego spotka­nia. Z Olympiako­su Grek był wypoży­czany zarówno do swo­jego rodz­imego klubu, Skody Xan­thi oraz do zespołów z najwyższej klasy roz­gry­wkowej w Bel­gii: KV Kor­trijk oraz Sint-Tru­iden. W Jupil­er Pro League zan­otował 47 wys­tepów, w których zdobył jed­ną bramkę.

- Mimo że nie zade­bi­u­tował w pier­wszej drużynie Olympiako­su to dziś jest graczem doświad­c­zonym jak na swój wiek. Odgry­wał ważne role zarówno w Xan­thi, jak i swoich dwóch poprzed­nich klubach z Bel­gii. Bard­zo liczymy na jego doświad­cze­nie z cza­sów gry zwłaszcza w Jupil­er Pro League, gdzie inten­sy­wność gry jest dużo wyższa niż w Ekstrak­lasie — zaz­nacza Bezler.

Goutas w akademii Skody Xan­thi wys­tępował jako środ­kowy napast­nik, jed­nak po prze­jś­ciu do zespołu seniorskiego został jed­nak prze­sunię­ty na środek obrony. — Dał się poz­nać jako zawod­nik potrafią­cy nie tylko skutecznie bronić, ale stwarzać również duże zagroże­nie w polu karnym rywala. Pił­ka go szu­ka — pod­kreśla Bezler.

W wywiadach przed pod­pisaniem kon­trak­tu, “Dimi” aznaczał, że jed­nym z najważniejszych powodów, który skłonił go do popisa­nia kon­trak­tu jest reno­ma klubu. — Jestem bard­zo szczęśli­wy, że się tutaj znalazłem. Wiem, że Lech jest jed­nym z najlep­szych klubów w pol­skiej lidze. Zdobył doty­chczas wiele tro­feów, a ja chcę mu pomóc w osią­ga­niu następ­nych. Chcę w tym roku zdobyć mis­tr­zost­wo oraz puchar kra­ju. Będę robił wszys­tko, aby to nastąpiło — zaz­naczył obrońca.

Dim­itris Goutas to szósty trans­fer Lecha w let­nim okienku. Wcześniej zawod­nika­mi Kole­jorza zostali: Tomasz Cywka, Karol Szy­mańs­ki, Pedro Tiba, João Ama­r­al oraz Dioni Villalba.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.