01.10.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Pogoń Szczecin vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.7godz.49min.
12.80 X3.60 22.38 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Długa przerwa Makiego

Długa przerwa Makiego

We wczo­ra­jszym meczu Maciej Makuszews­ki nabaw­ił się poważnej kon­tuzji, która na dłuższy czas wyk­luczy go z gry.

Jeszcze w pier­wszej połowie star­cia z Cra­cov­ią skrzy­dłowy Kole­jorza przewró­cił się w polu karnym rywali i po kilku min­u­tach ze łza­mi w oczach i przy wspar­ciu lekarzy opuszczał murawę. Od początku mówiło się zer­wanych więzadłach pobocznych w kolanie. Po rezo­nan­sie mag­ne­ty­cznym wyni­ki okaza­ły jeszcze gorsze. Maki zer­wał więzadła boczne i krzyżowe. To nie tylko koniec roku dla skrzy­dłowego, ale pewnie też i sezonu, bowiem prz­er­wa w treningach może potr­wa od sześ­ciu do dziewię­ciu miesięcy.

- Uszkodze­niu uległy dwa więzadła w staw­ie kolanowym: więzadło poboczne boczne i krzyżowe przed­nie. Aby kolano odzyskało sta­bil­ność konieczne jest lecze­nie oper­a­cyjne. W zależnoś­ci od prze­biegu reha­bil­i­tacji Macie­ja czeka około 6–9‑miesięczna reha­bil­i­tac­ja — czy­tamy na ofic­jal­nej stron­ie klubu słowa dr Andrze­ja Pydy.

Makuszews­ki był jed­nym z ważniejsz­cyh piłkarzy Nena­da Bjel­i­cy. W tym seoznie zdobył już pięć bramek i zal­iczył sześć asysty. Dobra gra w klu­bie została zauważona przez Adama Nawałkę. Makuszews­ki zade­bi­u­tował w kadrze i miał sporą możli­wość wyjaz­du na Mundi­al. Ter­az czeka go bard­zo dłu­ga reha­bil­tac­ja, a szansa na wyjazd do Rosji zmalała prak­ty­cznie do zera.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.