27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
54dn.3godz.20min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Drużyna Wiary Lecha nokautuje rywala z Komornik!

Drużyna Wiary Lecha nokautuje rywala z Komornik!

Druży­na Wiary Lecha roz­gromiła w dzisiejszym meczu Wielkopol­skę Komorni­ki aż 5:0. Wal­ka, zaan­gażowanie, a do tego pokaz bramek – to wszys­tko mogli obe­jrzeć kibice, którzy zebrali się w to niedzielne popołud­nie na kam­er­al­ny sta­dion w Komornikach.

Godz­i­na 14:00 – zarówno zawod­ni­cy DWL, jak i gospo­darze z Komornik ustaw­ieni na środ­ku boiska. Z odd­ali sły­chać głos spik­era, który bar­wnie opisy­wał wydarzenia na boisku i zagrze­wał swoich „glad­i­a­torów” z Komornik.

Gwiz­dek sędziego i zaczęło się. Moż­na śmi­ało stwierdz­ić, że DWL od początku meczu prze­ważała. Zawod­ni­cy szy­b­ciej oper­owali piłką, a do tego stwarza­li sobie bard­zo łat­wo sytu­ację. Nie oznacza to jed­nak, że gospo­darze nie dochodzili do gło­su. W 20. min­u­cie swoim reflek­sem i umiejęt­noś­ci­a­mi musi­ał popisać się Kacz­marek, który obronił strzał w sytu­acji sam na sam.

Pier­wsza bram­ka dla DWL padła w 26. min­u­cie po rzu­cie rożnym. Do tego stałego frag­men­tu gry pod­szedł Smu­ra, który per­fek­cyjnie dośrod­kował fut­bolówkę w pole karne. Tam czekał na nią kap­i­tan Kiboli – Łaszyńś­ki, który bez prob­le­mu pokon­ał golkipera gospodarzy.

Mniej więcej pięć min­ut później mogło już być 2:0. Piotr Makows­ki wypa­trzył Smurę, który wyb­ie­gał na czys­tą pozy­cję i prostopa­dle podał do niego pomiędzy dwóch zawod­ników. Pomoc­nik DWL znalazł się w sytu­acji sam na sam, ale nie udało mu się jej wykorzystać.

W 42. min­u­cie stało się to, co nie­u­niknione. Piłkę z środ­ka pola otrzy­mał Smu­ra, którego pier­wszy strzał obronił bramkarz, ale nie na tyle dobrze by zażeg­nać zagroże­nie. Zawod­nik Kiboli pod­biegł jeszcze i wpakował piłkę do siatki.

W drugiej połowie praw­ie nic się nie zmieniło. Podopieczni tren­era Kus­to­nia nadal prze­ważali. Tę sytu­ację ułatwiła im gra w prze­wadze. W 63. min­u­cie drugą żółtą, a w kon­sek­wencji czer­woną kartką został ukarany kap­i­tan Komorniczan.

Gdy­by DWL była bardziej skutecz­na, wynik mógł­by być o wiele wyższy. Swo­je szanse w drugiej połowie mieli jeszcze m.in. Niedźwiedz­ki i Smura.

Wszyscy zgro­madzeni w Komornikach zas­tanaw­iali się, jak po czer­wonej kartce rozwinie się sytu­ac­ja. Czy gospo­darze spróbu­ją jeszcze zaryzykować, czy kom­plet­nie zamkną się w swo­jej połowie i będą czekali na jed­ną, czy dwie kon­try. Okaza­ło się, że pier­wszy sce­nar­iusz był tym rzeczy­wistym. Nieste­ty dla gospo­darzy, nie wychodz­iła im gra w osła­bi­e­niu najlepiej.

W 75. min­u­cie kon­cer­tu bramek nie prz­er­wał Szen­feld. Wprowad­zony w drugiej połowie skrzy­dłowy dostał piłkę na lewą stronę, zszedł do środ­ka, przymierzył i wpisał się na listę strzelców.

Pięć min­ut później czwartą bramkę dla Kiboli strzelił Niedźwiedz­ki. Młody pomoc­nik DWL wyko­rzys­tał świetne wbi­cie pił­ki przez Szen­fel­da. Wystar­czyło, że dołożył nogę i mógł się cieszyć ze zdobytej bramki.

Wszyscy zas­tanaw­iali się, ile jeszcze dadzą sobie wbić bramek Komor­niczanie. Głos spik­era z każdą bramką słabł coraz mocniej.

Ale DWL wcale nie myślała o tym, by oszczędz­ić swoich rywali. Ostat­nią bramkę w 87. min­u­cie strzelił Szen­feld, który wyko­rzys­tał sytu­ację sam na sam i dobił gospodarzy.

WIELKOPOLSKA KOMORNIKI – K.K.S WIARA LECHA 0:5 (0:2)

Bram­ki: 26′ Łaszyńs­ki, 42′ Smu­ra, 75′,87′ Szen­feld, 80′ Niedźwiedzki

Żółte kart­ki: 2x kap­i­tan gospo­darzy; Wróż

DWL: Kacz­marek – Sł. Makows­ki, Smu­niews­ki, Łaszyńs­ki (67. Krys­tkowiak) – Pawlaczyk, J. Makows­ki (54. St. Makows­ki) – Kwaśnik – Niedźwiedz­ki, Smu­ra, Wyka (84. Wróż) – P. Makows­ki (61. Szenfeld)

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.