31.05.2023, g. 18:45
Eredivisie
Breda vs Emmen
Do meczu pozostało:
1dn.5godz.7min.
13.00 X3.75 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Drużyna Wiary Lecha zwycięża na inaugurację rundy

Drużyna Wiary Lecha zwycięża na inaugurację rundy

Druży­na Wiary Lecha po okre­sie przy­go­towaw­czym wró­ciła zupełnie odmieniona. Nie chodzi stricte o zmi­anę tren­era, ale o to, jak cała druży­na na tę zmi­anę zareagowała. To wszys­tko po pros­tu dzi­ałało. Każdy znał swo­je miejsce, każdy wiedzi­ał, że jest potrzeb­ny. Takie nastaw­ie­nie przyniosło widoczne efek­ty. W pier­wszym meczu rundy wiosen­nej DWL pode­j­mowała u siebie obec­nego lid­era Pias­ta Kobyl­ni­ca i po bard­zo ciężkim spotka­niu wygrała 2:0 po duble­cie Pio­tra Makowskiego.

Pier­wsza połowa, pomi­mo koń­cowego wyniku nie była najlep­sza. Kibole mieli prob­lem w stworze­niu sobie dogod­nej sytu­acji przez pier­wsze kilka­naś­cie min­ut. Defen­sorzy Pias­ta wysoko zaw­iesili poprzeczkę. Dopiero w 38. min­u­cie gospo­darze wys­zli na prowadze­nie. Po skład­nej akcji piłkę w polu karnym otrzy­mał Kwaśnik. Pomoc­nik DWL moc­no wstrzelił piłkę do wychodzącego już na pozy­cję Pio­tra Makowskiego, który bez zas­tanowienia wpakował fut­bolówkę do siatki.

Zdoby­ta bram­ka uspokoiła grę DWL. Pomoc­nikom Wiary Lecha łatwiej było wykre­ować dogod­ną sytu­ację i zagroz­ić bram­ce rywala. W 52. min­u­cie drugą szan­sę na zdoby­cie bram­ki miał Makows­ki. Niedźwiedz­ki z lewej strony wbiegł w pole karne i podał do napast­ni­ka gospo­darzy, jed­nak strzał Pio­tra Makowskiego obronił bramkarz Piasta.

Im bliżej było do koń­cowego meczu, tym więcej niepoko­ju wkradało się w szere­gi Kiboli. Goś­cie zaczęli coraz to usil­niej atakować i zagrażać bram­ce Kacz­mar­ka, który w dzisiejszym meczu pokazał się z dobrej strony nowe­mu tren­erowi. Najwięk­sze niebez­pieczeńst­wo Piast stwarzał pod­czas stałych frag­men­tów gry, gdy kil­ka razy mało brakowało, a DWL straciła­by bramkę.

Wiele kon­trow­er­sji wywołała decyz­ja sędziego, który nie odg­wiz­dał ewident­nego faulu na Piotrze Makowskim. Napast­nik DWL znalazł się w sytu­acji sam na sam z bramkarzem. Golkiper Pias­ta zde­cy­dował się wyjść z bram­ki na 30 metr boiska i wśl­izgiem pow­strzy­mać Makowskiego. Podob­nie stop­er goś­ci od tyłu zaatakował nogi napast­ni­ka Kiboli. Niebez­pieczeńst­wo zostało zażeg­nane, jed­nak w tym momen­cie sędzia powinien prz­er­wać grę i ukarać obrońcę z Kobyl­ni­cy czer­woną kartką.

Już w dolic­zonym cza­sie gry udało się pod­wyższyć prowadze­nie DWL. W 92. min­u­cie prostopadłe podanie od kole­gi z drużyny otrzy­mał najlep­szy zawod­nik dzisiejszego meczu — Piotr Makows­ki, który strza­łem obok słup­ka ustal­ił wynik spotka­nia. W tym samym momen­cie arbiter spotka­nia zakończył zawody, a Kibole mogli się cieszyć z poko­na­nia lid­era tabeli.

K.K.S. WIARA LECHAPIAST KOBYLNICA 2:0 (1:0)

Bram­ki: 38., 92. P. Makowski

Żółte kart­ki: P. Makowski

DWL: Kacz­marek — Sł. Makows­ki, Olaszczyk, Smu­niews­ki, Łaszyńs­ki — St. Makows­ki, J. Makows­ki (80. Adams­ki) — Niedźwiedz­ki (89. Wróż), Kwaśnik (70. Pawlaczyk), Szen­feld (66. Gór­czak) — P. Makowski

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.