27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.8godz.9min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Drygas — niechciany w Poznaniu?

Drygas — niechciany w Poznaniu?

Kamil Dry­gas, dobrze znany kibi­com poz­nańskiej drużyny dziś wybieg­nie na boisko reprezen­tu­jąc bar­wy Zaw­iszy Byd­goszcz. Co sły­chać i jaką for­mę prezen­tu­je młody pomocnik?

Latem zeszłego roku Dry­gas postanow­ił prze­nieść się do wów­czas pier­ws­zoligowego Zaw­iszy Byd­goszczy. Roze­grał tam 23 spotka­nia, strzelił 8 goli i był drugim strzel­cem zespołu zaraz po Pawle Abbo­cie i znaczeni przy­czynił się do powro­tu Zaw­iszy do ekstrak­lasy. Okres przy­go­towaw­czy przed tym sezonem „Dry­gi” rozpoczął z Lechem, ale szy­bko postanow­ił wró­cić do zespołu z Byd­goszczy na zasadzie trans­feru definitywnego.

Dry­gas w Lechu w sezonie 2013/2014 roze­grał trzy spotka­nia, a jed­no, prze­ci­wko Cra­covii od pier­wszej do ostat­niej min­u­ty. Umiejęt­noś­ci na pewno mu nie braku­je, ale Mar­iusz Rumak upor­czy­wie sadzał go na ław­ce dając do zrozu­mienia, że w tym zes­pole sobie nie pogra. Gra­ją­cy na jego pozy­cji Trał­ka i Drew­ni­ak najlep­szych meczów nie zagrali, a mimo to Dry­gas na boisku pojaw­iał się sporadycznie.

Wydawało się  wtedy że Dry­gas do ulu­bieńców Mar­iusza Ruma­ka nie należy i dla niego samego lep­szy był­by powrót do Zaw­iszy i reg­u­larne wys­tępy, a nie prze­si­ady­wanie na ław­ce na Bułgarskiej.

Tuż przed zamknię­ciem okien­ka trans­fer­owego o piłkarza wal­czył prezes byd­goskiego Zaw­iszy Radosław Osuch. Jak się okaza­ło słusznie. W meczu z Zaw­iszą roze­granym na poz­nańskim boisku Dry­gas nie wys­tąpił, nie pozwalały na to przepisy. Zaraz po tym spotka­niu wraz z kolega­mi udał się do Byd­goszczy by wspólne z drużyną przy­go­towywać się do dal­szej częś­ci sezonu.

W zes­pole Ryszar­da Tarasiewicza Dry­gas odgry­wa pier­ws­zo­planową rolę. Na boisku czu­je się pewny siebie, a i gra coraz lep­iej. W Zaw­iszy doczekał się swo­jej pier­wszej bram­ki w ekstrak­lasie, było to pod­czas wygranego 2:0 meczu z Zagłę­biem. Po raz dru­gi na listę strzel­ców wpisał się w zremisowanym meczu z Pogo­nią Szczecin 1:1.

Czy gra w Zaw­iszy, a Lechu, aż tak bard­zo się różni, że Kamil w zes­pole Mar­iusza Ruma­ka skazany był na ławkę rez­er­wowych? Umiejęt­noś­ci mu nie braku­je, więc dlaczego tren­er Kole­jorza na niego nie staw­iał? Dry­gas to dru­gi młody piłkarz zaraz po Woj­ciechu Gol­li, który nie dostał szan­sy zaprezen­towa­nia się w poz­nańskim klu­bie, dlat­ego postanow­ił zmienić pracodawcę.

Jestem przeko­nana, że w dzisiejszym meczu Kamil Dry­gas pokaże Mar­ius­zowi Rumakowi, że jed­nak potrafi grać w piłkę i udowod­ni, ze błę­dem było pozby­wanie się go z poz­nańskiej drużyny.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.