02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
2dn.4godz.25min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Dudka – czekający na swoją szansę

Dudka – czekający na swoją szansę

Sytu­ac­ja Dar­iusza Dud­ki na chwilę obec­ną wyda­je się nieciekawa.  Defen­sy­wny pomoc­nik Kole­jorza w obec­nym sezonie Lot­to Ekstrak­lasy nie pojaw­ił się jeszcze na boisku – nie zagrał także ani w meczu o Super­puchar Pol­s­ki z Legią, ani w Pucharowej poty­czce z Podbeskidziem Biel­sko-Biała.  Dud­ka także rzad­ko mel­dował się w osiem­nastce mec­zowej – na osiem możli­wych spotkań tren­er Jan Urban powołał go do kadry mec­zowej tylko trzykrot­nie – z Zagłę­biem Lubin, Śląskiem Wrocław oraz Podbeskidziem. — Jest pro­fesjon­al­istą i przykła­dem dla młodych chłopaków. Roz­maw­iałem z nim o jego pozy­cji. Nie jest to dla niego łatwe, zawod­nik z jego przeszłoś­cią może mieć prob­lem z taka sytu­ac­ja ­– mówi Urban.

Dud­ka jest zawod­nikiem bard­zo uni­w­er­sal­nym – może on grać zarówno na pozy­cji defen­sy­wnego pomoc­ni­ka jak i środ­kowego obroń­cy, a w razie potrze­by także na lewej stron­ie obrony. -Wiem, że on czeka na swo­ja szanse. Jed­nak w podob­nej sytu­acji był Janek Bednarek. Postaw­iłem na niego, a ta sytu­ac­ja może się szy­bko zmienić. Na pewno żaden z zawod­ników nie stracił miejs­ca przez popełnie­nie błę­du ­– doda­je szkole­niowiec Kolejorza.

Pomoc­nik Kole­jorza, który w swo­jej kari­erze zal­iczył wiele wys­tępów w kadrze nar­o­dowej oraz w Lidze Mis­trzów może być rozczarowany brakiem gry. Warto jed­nak wspom­nieć, że gdy pojaw­iał się on na boisku to nie zach­wycał. - Ja bardziej patrzę na for­mę sportową, niż na to czy ktoś popełnił błąd. Błędy nie są tym, co posyła u mnie zawod­ni­ka na ławkę rez­er­wowych. Jest sportowa rywal­iza­c­ja, szczegól­nie gdy drużynie nie idzie są pode­j­mowane inne rozwiąza­nia i to dzi­ała – komen­tu­je tem­at zmi­an per­son­al­nych w składzie tren­er Urban.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.