03.06.2023, g. 00:40
MLB
Miami Marlins vs Oakland Athletics
Do meczu pozostało:
0dn.1godz.10min.
11.58 X9.40 22.85 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Dudka: Trener robi wszystko, żeby to posklejać

Dudka:  Trener robi wszystko, żeby to posklejać

W piątkowym spotka­niu Lecha Poz­nań ze Śląskiem Wrocław w środ­ku pola, obok Łukasza Trał­ka, zagrał Dar­iusz Dudka. 

Podopieczni tren­era Mar­iusza Ruma­ka wys­zli na prowadze­nie już w 10. min­u­cie spotka­nia. Błąd Dar­iusza Dud­ki w obronie wyko­rzys­tali wrocław­ian­ie. - Zespół Śląs­ka był dobrze zor­ga­ni­zowany – fizy­cznie dobrze byli przy­go­towani do spotka­nia. Myślę, że zasłuże­nie wygrali spotkanie. My prak­ty­cznie nie stworzyliśmy sobie sytu­acji — przyz­na­je pomoc­nik Kolejorza.

Pauza Abdu­la Aziza Tet­te­ha spowodowała, że szkole­niowiec mis­trza Pol­s­ki postaw­ił w  środ­ku pola na Dar­iusza Dud­kę.  Nie był to udany mecz w wyko­na­niu 32-lat­ka. — Na pewno gra w środ­ku też miała wpływ na prze­bieg spotka­nia. Wrocław­ian­ie byli dobrze poustaw­iani. Dziś to był zupełnie inny zespół niż we wcześniejszych meczach —  oce­nia.

Już we wtorek poz­na­ni­aków czeka kole­jny mecz. Lechi­ci zagra­ją rewanżowe spotkanie Pucharu Pol­s­ki, którego stawka jest awans do finału roz­gry­wek. — Przed nami ważny poje­dynek. Do wtorku musimy odnow­ić się jak najszy­b­ciej i jak najlepiej potrafimy, aby wyjść na boisko i z Zagłę­biem wal­czyć o awans do finału — komen­tu­je zawodnik.

Tren­er Jan Urban nie mógł wys­taw­ić opty­mal­nego składu w spotka­niu. Oprócz pauzu­jącego za kart­ki Tet­te­ha, nadal w pełni sił nie jest Karol Linet­ty. Z reprezen­tacji wró­cili Daw­id Kow­nac­ki i Kamil Jóźwiak. Na ław­ce rez­er­wowych usi­adło pię­ciu zawod­ników — czterech obrońców i bramkarz. – Od pewnego cza­su zmagamy się z tym, że mamy prob­le­my kadrowe – albo przez choro­by, albo kon­tuz­je. Tren­er robi wszys­tko, żeby to poskle­jać. Naj­gorsze jest dla niego to, że nie ma do dys­pozy­cji wszys­t­kich zawod­ników na treningach. Ter­az była jeszcze prz­er­wa na reprezen­tac­je, połowa chłopaków wyjechała na kadrę, więc nie mogliśmy razem popra­cow­ać - oce­nia piłkarz. 

Nowym szkole­niow­cem zespołu Ślas­ka został niedawno dobrze znany w Poz­na­niu Mar­iusz Rumak. Były szkole­niowiec Kole­jorza świę­tował z Lechem dwa wicemistr­zost­wa Pol­s­ki, lecz słab­sze wyni­ki w Ekstrak­lasie w sezonie mis­tr­zowskim dla Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy oraz odpad­nię­cie z Ligi Europy w trze­ciej rundzie z islandzkim Stjar­nan spowodowało, że szkole­niowiec musi­ał pożeg­nać się ze stolicą Wielkopol­s­ki. – Tren­er Rumak na pewno zna zachowa­nia piłkarzy, którzy grali w Lechu za jego cza­sów. Być może tu mu nieco pomogło zor­ga­ni­zować Śląsk na spotkanie z nami — kończy Dud­ka.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.