27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.12godz.4min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Dudka: Trener robi wszystko, żeby to posklejać

Dudka:  Trener robi wszystko, żeby to posklejać

W piątkowym spotka­niu Lecha Poz­nań ze Śląskiem Wrocław w środ­ku pola, obok Łukasza Trał­ka, zagrał Dar­iusz Dudka. 

Podopieczni tren­era Mar­iusza Ruma­ka wys­zli na prowadze­nie już w 10. min­u­cie spotka­nia. Błąd Dar­iusza Dud­ki w obronie wyko­rzys­tali wrocław­ian­ie. - Zespół Śląs­ka był dobrze zor­ga­ni­zowany – fizy­cznie dobrze byli przy­go­towani do spotka­nia. Myślę, że zasłuże­nie wygrali spotkanie. My prak­ty­cznie nie stworzyliśmy sobie sytu­acji — przyz­na­je pomoc­nik Kolejorza.

Pauza Abdu­la Aziza Tet­te­ha spowodowała, że szkole­niowiec mis­trza Pol­s­ki postaw­ił w  środ­ku pola na Dar­iusza Dud­kę.  Nie był to udany mecz w wyko­na­niu 32-lat­ka. — Na pewno gra w środ­ku też miała wpływ na prze­bieg spotka­nia. Wrocław­ian­ie byli dobrze poustaw­iani. Dziś to był zupełnie inny zespół niż we wcześniejszych meczach —  oce­nia.

Już we wtorek poz­na­ni­aków czeka kole­jny mecz. Lechi­ci zagra­ją rewanżowe spotkanie Pucharu Pol­s­ki, którego stawka jest awans do finału roz­gry­wek. — Przed nami ważny poje­dynek. Do wtorku musimy odnow­ić się jak najszy­b­ciej i jak najlepiej potrafimy, aby wyjść na boisko i z Zagłę­biem wal­czyć o awans do finału — komen­tu­je zawodnik.

Tren­er Jan Urban nie mógł wys­taw­ić opty­mal­nego składu w spotka­niu. Oprócz pauzu­jącego za kart­ki Tet­te­ha, nadal w pełni sił nie jest Karol Linet­ty. Z reprezen­tacji wró­cili Daw­id Kow­nac­ki i Kamil Jóźwiak. Na ław­ce rez­er­wowych usi­adło pię­ciu zawod­ników — czterech obrońców i bramkarz. – Od pewnego cza­su zmagamy się z tym, że mamy prob­le­my kadrowe – albo przez choro­by, albo kon­tuz­je. Tren­er robi wszys­tko, żeby to poskle­jać. Naj­gorsze jest dla niego to, że nie ma do dys­pozy­cji wszys­t­kich zawod­ników na treningach. Ter­az była jeszcze prz­er­wa na reprezen­tac­je, połowa chłopaków wyjechała na kadrę, więc nie mogliśmy razem popra­cow­ać - oce­nia piłkarz. 

Nowym szkole­niow­cem zespołu Ślas­ka został niedawno dobrze znany w Poz­na­niu Mar­iusz Rumak. Były szkole­niowiec Kole­jorza świę­tował z Lechem dwa wicemistr­zost­wa Pol­s­ki, lecz słab­sze wyni­ki w Ekstrak­lasie w sezonie mis­tr­zowskim dla Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy oraz odpad­nię­cie z Ligi Europy w trze­ciej rundzie z islandzkim Stjar­nan spowodowało, że szkole­niowiec musi­ał pożeg­nać się ze stolicą Wielkopol­s­ki. – Tren­er Rumak na pewno zna zachowa­nia piłkarzy, którzy grali w Lechu za jego cza­sów. Być może tu mu nieco pomogło zor­ga­ni­zować Śląsk na spotkanie z nami — kończy Dud­ka.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.