07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.23godz.29min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

DWL: Derby znowu nasze

KKS Wiara Lecha wygrała z Odlewem 4:0. Bram­ki dla podopiecznych tren­era Kus­to­nia zdobyli Adams­ki (dwie), Tabiszews­ki i Sta­chowiak. Kibole wygrali czwarte w tym sezonie Der­by Poz­na­nia i w tej klasy­fikacji są niepokonani.

Pier­wsza połowa rozczarowała. Obie drużyny grały chao­ty­cznie, bez pomysłu. Brakowało klarownych sytu­acji strz­elec­ki i dokład­noś­ci ze strony obu zespołów. W 17. Min­u­cie sytu­a­cyjną piłkę przed polem karnym miał Tym, ale jego moc­ny strzał minął niez­nacznie bramkę. Chwilę później dobrze w sytu­acji sam na sam po drugiej stron­ie boiska zachował się Salach­na, który ura­tował DWL przed stratą bram­ki po błędzie defensywy.

Mimo tego jeszcze przed prz­er­wą Wiara Lecha objęła prowadze­nie. Prawą stroną boiska akcję przeprowadz­ił Mikułan, zagrał w pole karne, gdzie w zamiesza­niu pił­ka trafiła pod nogi Adamskiego. Pomoc­nik DWL dłu­go przymierzał się do odd­a­nia strza­łu, ale ten był niezwyk­le pre­cyzyjny. Chwilę później mogło być już 2:0, ale Mikułan w pozornie prostej sytu­acji nie opanował piłki.

Po prz­er­wie wyraźnie zarysowała się przewa­ga Drużyny Wiary Lecha. Swo­je sytu­ację miał dru­gi raz w meczu Tym, którego strzał z rzu­tu wol­nego świet­nie na rzut rożny sparował bramkarz Odlewu. Kil­ka min­ut później kibole pod­wyższyli prowadze­nie. Adams­ki bard­zo dobrze opanował piłkę w polu karnym i w sytu­acji sam na sam nie dał najm­niejszych szans golkiper­owi rywali.

Gospo­darze nie zamierza­li rezyg­nować ze zdoby­wa­nia kole­jnych bramek. W 65. Min­u­cie Mikułan bard­zo dobrze dośrod­kował piłkę na głowę Szen­fel­da, ten grał ją do Tabiszewskiego, który w znakomitej sytu­acji za dłu­go zwlekał z odd­aniem strza­łu i został zablokowany. Dopiął jed­nak swego kilka­naś­cie min­ut później gdy ponown­ie zagry­wał do niego Szen­feld, a napast­nik Wiary Lecha wyszedł w tem­po do pił­ki i sytu­ację sam na sam zamienił na trze­cią bramkę.

To jed­nak nie był koniec emocji. W ostat­niej akcji meczu Norek dobrze zagrał do niepil­nowanego Siej­ka, który opanował bez prob­lemów piłkę i groźnie uderzył, ale na posterunku znalazł się bramkarz Odlewu. Nie miał on jed­nak nic do powiedzenia po popraw­ce Sta­chowia­ka, który z bliskiej odległoś­ci ustal­ił wynik meczu. Druży­na Wiary Lecha wygrała przekony­wu­ją­co Odlew 4:0 po dobrej drugiej połowie i cały czas pozosta­je niepoko­nana na swoim boisku, wygry­wa­ją już czwarte Der­by Poznania.

KKS WIARA LECHAODLEW POZNAŃ 4:0

BRAMKI: ‘38 Adams­ki, ‘62 Adams­ki, ‘86 Tabiszews­ki, ‘90 Stachowiak

KKS: Salach­na — Nowak, Olaszczyk, Tym — Wawrzy­ni­ak (46. Norek), Siejek, Bąkows­ki, Adams­ki, Szen­feld (87. Sta­chowiak) — Mikułan (67. Kujaws­ki), Piestrzyn (60. Tabiszewski)

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.