07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.3godz.6min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

DWL: Dwa hat-tricki i awans tuż tuż

<span class="caps">DWL</span>: Dwa hat-tricki i awans tuż tuż

Kibole pod­nieśli się po zeszło­ty­god­niowej porażce w ostat­nich min­u­tach. Dokład­nie tydzień po prze­granej zde­molowali na włas­nym boisku LKS Kicin aż 7:0. Godne uwa­gi są dwa hat-tric­ki ustrzelone przez Smurę i Stanisława Makowskiego.

Początek meczu był obfi­ty w indy­wid­u­alne błędy i rozluźnie­nie. Później kibole ock­nęli się i przys­tąpili do ataku. Aż do 27. min­u­ty nie potrafili sobie jed­nak wypra­cow­ać klarownej sytu­acji, bo dwukrot­nie napast­ni­cy Wiary Lecha zostali przyła­pani na pozy­cji spalonej. Po niecałej połowie godziny gry po raz pier­wszy zakotłowało się pod bramką LKS‑u Kicin za sprawą Smu­niewskiego. Po rzu­cie rożnym sil­ny i pory­wisty wia­tr pomógł obroń­cy DWL w prze­ję­ciu pił­ki, a ten wbił ją w pole karne, gdzie główkował jeden z kiboli. Fut­bolówka prz­ele­ci­ała jed­nak bramkę.

W 35. min­u­cie meczu ze środ­ka pola do Woj­ciechowskiego zagrał Smu­ra, a ten podał prostopa­dle do wbie­ga­jącego w pole karne Gór­cza­ka. Skrzy­dłowy Kole­jorza pokon­ał następ­nie bramkarza LKS‑u i otworzył worek z bramka­mi. Tuż przed prz­er­wą wynik spotka­nia pod­wyższył Stanisław Makows­ki. Rosły pomoc­nik DWL główkował lobu­jąc bramkarza po dośrod­kowa­niu Krys­tkowia­ka. Do prz­er­wy Druży­na Wiary Lecha prowadz­iła już 2:0.

dwl_kicin (23)
W 4. min­u­cie drugiej połowy po rzu­cie rożnym zamieszanie w polu karnym drużyny z Kic­i­na chci­ał wyko­rzys­tać Woj­ciechows­ki. Pomoc­nik Wiary Lecha uderzył jed­nak zbyt lekko i poz­wolił bramkar­zowi na spoko­jną inter­wencję. Chwilę później już tak spoko­jnie nie zain­ter­we­niował. Po strza­le jed­nego z  lechitów golkiper goś­ci “wypluł” piłkę przed siebie, co wyko­rzys­tał Smu­ra dobi­ja­jąc do siat­ki. Osiem min­ut później w polu karnym goś­ci przewró­cony został Sła­womir Makows­ki i sędzia wskazał na jede­nasty metr. Do pił­ki pod­szedł Smu­ra i znów pokon­ał bramkarza goś­ci. Druży­na Wiary Lecha prowadz­iła już 4:0. W 69.minucie zawod­nik kiboli skom­ple­tował nawet hat-tric­ka dobi­ja­jąc piłkę do pustej bramki.

Wynik spotka­nia nie zostaw­iał już w zasadzie żad­nych złudzeń ani drużynie goś­ci, ani tym bardziej zawod­nikom Drużyny Wiary Lecha i kibi­com zgro­mad­zonym na try­bunie sta­dionu przy uli­cy Gdańskiej. Wiara Lecha postanow­iła więc dopełnić dzieła i wykon­ać na rywalach ciosy ostate­czne. Najpierw moc­ny prawy sierp zaser­wował Stanisław Makows­ki strze­la­jąc swo­ją drugą tego dnia bramkę, a następ­nie posłał goś­ci na des­ki trafi­a­jąc po raz trze­ci do bram­ki gości.

Sytu­ac­ja poz­woliła na debi­ut między słup­ka­mi DWL 17-let­niego Rober­ta Kacz­mar­ka, który zmienił Zamęck­iego na ostat­nie dwadzieś­cia min­ut. Do koń­ca sezonu pozostały już tylko 3 kole­j­ki, a do zag­waran­towanego awan­su 2 zwycięst­wa. 6 czer­w­ca kibole zagra­ją na wyjeździe z Lasem Puszczykowo, a następ­nie z Clesce­vią Kleszczewo. Na zakończe­nie sezonu czeka ich spotkanie u siebie z Orkanem Jarosławiec.

­
ejberempire

K.K.S. WIARA LECHA — LKS KICIN 7:0 (2:0)

Bram­ki: 35. Gór­czak, 45. St.Makowski, 50. Smu­ra, 58. Smu­ra, 69. Smu­ra, 72. St.Makowski, 90 .St.Makowski

Żół­ta kart­ka: 63. Sł.Makowski

DWL: Zamęc­ki (70.kaczmarek) — Krys­tkowiak, Pawlaczyk, Smu­niews­ki, Sł. Makows­ki (63. Nowak) — Adams­ki , Woj­ciechows­ki (53.Kuznowicz)- Gór­czak, St.Makowski, Surowiec(53.Szerszeń)
— Smura

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.