02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.2godz.47min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

DWL: Dziesięć minut to za mało. Tylko remis

<span class="caps">DWL</span>: Dziesięć minut to za mało. Tylko remis

Zespół K.K.S. Wiary Lecha zremisował z Czarny­mi Czernieje­wo 1:1, ale mimo to zachował pozy­cję lid­era roz­gry­wek. Był to pier­wszy remis w his­torii klubu wywal­czony dopiero w dolic­zonym cza­sie gry po strza­le Szerszenia.

Kibole do Czernieje­wa pojechali osła­bi­eni brakiem Krys­tkowia­ka, Woj­ciechowskiego i Szulerow­icza. Na ław­ce usi­adł po raz pier­wszy w tej rundzie Wyka, który zma­gał się z urazem ręki.

O tym, że będzie to bard­zo trud­ny mecz piłkarze Wiary przekon­ali się już na samym początku spotka­nia. Mieli oni prob­lem ze skon­struowaniem akcji, a skrzy­dła prak­ty­cznie nie funkcjonowały. W pier­wszej połowie gospo­darze kil­ka razy dochodzili do sytu­acji strz­elec­kich, ale ich uderzenia mijały bramkę Sałaty.

Po drugiej stron­ie boiska głową uderzał Smu­ra, a z ostrego kąta strze­lał Szer­szeń, ale te strza­ły nie miały prawa zaskoczyć bramkarza gospodarzy.

W drugiej połowie gra wyglą­dała podob­nie. Lechi­ci prak­ty­cznie nie zagrażali bram­ce Czarnych. Z rzu­tu rol­nego uderzał Szer­szeń, ale za lekko aby zaskoczyć bramkarza. Starał się on także strze­lać z dys­tan­su — również bez powodzenia.

Gra oży­wiła się po wejś­ciu Wyki. To jed­nak gospo­darze zdobyli pier­wsi bramkę. Wyko­rzys­tali oni rzut karny po zagra­niu ręką Olaszczy­ka. Chwilę później po ode­pch­nię­ciu Smury jeden z rywali otrzy­mał drugą żółtą kartkę i musi­ał opuś­cić boisko.

Ta sytu­ac­ja była jak woda na młyn dla Kiboli, którzy musieli odra­bi­ać straty. Gospo­darze cofnęli się, a Kibole starali się wrzu­cać piłkę w szes­nastkę. Jed­no z takich zagrać — Szen­fel­da — wykończył Szer­szeń, który doprowadz­ił tym samym do wyrów­na­nia. Wiara mogła jeszcze objąć prowadze­nie, ale Stanisław Makows­ki trafił piłką w słu­pek, a uderze­nie Wyki na rzut rożny sparował golkiper Czarnych.

Spotkanie oglą­dało ok. stu kibiców z Poz­na­nia, a także kilka­dziesiąt osób z miejs­cowego Czernieje­wa. Ci drudzy prz­er­wali mecz po jego rozpoczę­ciu wrzu­ca­jąc ser­pen­tyny na boisko. W drugiej połowie odpalili race i świece dymne.

Trzy godziny wcześniej w Gnieźnie roze­gra­no zaległy mecz pomiędzy KS Gniezno a Con­cordią Murowana Gośli­na, który zakończył się zwycięst­wem gospo­darzy 2:1.

CZARNI CZERNIEJEWO — K.K.S. WIARA LECHA 1:1
BRAMKI: ‘80 (k) — ‘90 Szerszeń

Żółte kart­ki: Szer­szeń, Łaszyńs­ki, Nowak, J. Makows­ki — oni dwie
Czer­wona: dla gości

DWL: Sała­ta — J. Makows­ki, Olaszczyk, Nowak — Łaszyńs­ki, Smu­ra — Gór­czak (85. Norek), Surowiec (65. Wyka), S. Makows­ki, Szen­feld — Szerszeń

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.