07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.8godz.58min.
13.60 X3.50 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

DWL: Futbol to nie łyżwiarstwo figurowe. Tylko remis

<span class="caps">DWL</span>: Futbol to nie łyżwiarstwo figurowe. Tylko remis

Pił­ka noż­na to nie łyżwiarst­wo fig­urowe, za styl punk­tów się nie dosta­je. Dzisi­aj piłkarze Wiary Lecha grali w piłkę, prze­ważali, ale zdobyli tyle samu goli co rywale i remisowali ostate­cznie z KS Gniezno 2:2. Nadal pozostali lid­erem, ale ich bezpośred­ni prze­ci­wni­cy mają mniej roze­granych meczów.

Mecz fatal­nie rozpoczął się dla Kiboli, którzy po serii błędów stra­cili bramkę. Pił­ka ze skra­ju pola karnego po ręce Sałaty wpadła do siat­ki. Odpowiedź była jed­nak bard­zo szy­b­ka. Już trzy min­u­ty później Szer­szeń zagrał w uliczkę do wychodzącego na wolne pole Szulerow­icza, a ten strza­łem po długim rogi pokon­ał bramkarza.

W pier­wszej połowie Wiara powin­na jeszcze objąć prowadze­nie. Po świet­nym zagra­niu z głębi pola Szen­feld wyszedł sam na sam i podał do Nowa­ka, który w sytu­acji sam na sam przestrzelił w tylko sobie wiadomy sposób.

Kibole prze­ważali, grali lep­iej, ale nie potrafili przechylić sza­li zwycięst­wa na swo­ją korzyść. W drugiej połowie ich przewa­ga jeszcze wzrosła, ale to goś­cie znów objęli prowadze­nie. Łaszyńs­ki nie prze­jął pił­ki, ta trafiła do bocznego pomoc­ni­ka, który zacen­trował fut­bolówkę w pole karne, gdzie inny zawod­nik strza­łem głową pokon­ał Sałatę.

Kibole znów mogli szy­bko doprowadz­ić do remisu. Makows­ki zagrał do Szer­szenia, który wyszedł zza obrońców, przelobował bramkarza, ale arbiter odg­wiz­dał spalonego. Przewa­ga Wiary Lecha była bard­zo duża, ale udało się ją udoku­men­tować w 67. min­u­cie. Zamieszanie pod polem karnym rywali wyko­rzys­tał Szen­feld, który urwał się obroń­com i uderze­niem po zie­mi pokon­ał bramkarza.

W ostat­nich min­u­tach spotka­nia świet­ną okazję miał jeszcze Szer­szeń, który dostał podanie od Szulerow­icza, ale trafił w bramkarza. W dolic­zonym cza­sie Szulerow­icz mógł jeszcze przechylić sza­le zwycięst­wa na korzyść Wiary, ale zmarnował sytu­ację sam na sam i ostate­cznie mecz zakończył się remisem.

K.K.S. WIARA LECHAKS GNIEZNO 2:2
BRAMKI: ‘17 Szulerow­icz, ‘67 Szen­feld — ‘14, ‘52
Żół­ta kart­ka: Szulerow­icz, Smura

DWL: Sała­ta — Nowak (75. Gór­czak), Olaszczyk, Janakows­ki (90. J. Makows­ki) — Łaszyńs­ki, Smu­ra — Szulerow­icz, S. Makows­ki, Szen­feld — Szerszeń

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.