07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.22godz.29min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

DWL: Gorsi o jedną bramkę. Pierwsza przegrana

wyczka dwlZawod­ni­cy K.K.S. Wiary Lecha prze­grali w meczu na szczy­cie z KS Gniezno 2:1. Spotkanie kończyli w osła­bi­e­niu po czer­wonej kartce Laufera. Gola dla Kiboli zdobył z rzu­tu karnego Tabiszewski.

Mecz fatal­nie rozpoczął się dla podopiecznych Dar­iusza Kus­to­nia, którzy już w 2. min­u­cie stra­cili gola. Samobójczą bramkę zdobył Wyka, który niefor­tun­nie wybi­jał piłkę spod włas­nej bram­ki i zaskoczył Sałatę, który musi­ał wycią­gać piłkę z siat­ki. W odpowiedzi z rzu­tu wol­nego w słu­pek trafił Tym.

Gospo­darze w pier­wszej połowie dłużej utrzymy­wali się przy piłce, a Lechi­ci starali się prosty­mi środ­ka­mi prze­dostać pod pole karne KS Gniezno. To udało im się w 24. min­u­cie, gdy piłkę prze­jął Wyka i był faulowany przez bramkarza, a jede­nastkę na bramkę zamienił Tabiszews­ki. Chwilę później rywale ponown­ie wys­zli na prowadze­nie, kiedy Hoff­mann niepil­nowany przed polem karnym pokon­ał Sałatę. W pier­wszej połowie dobrą okazję strz­elecką miał jeszcze Szen­feld, ale jego strzał z ostrego kąta został zablokowany.

Po prz­er­wie na boisku domi­nowali już Kibole. Oni dłużej utrzymy­wali się przy piłce, a gospo­darze skon­cen­trowali się na grze z kon­trataku. Z tego ele­men­tu gry nie stwarza­li jed­nak więk­szego zagroże­nia. Tego nie było również pod bramką KS Gniezno. Z dys­tan­su moc­no w poprzeczkę uderzył Stanisław Makows­ki, ale pił­ka ostate­cznie opuś­ciła boisko.

Wiara starała się stwarzać zagroże­nie dośrod­kowa­ni­a­mi z bocznych sek­torów boiska, ale niewiele z tego wynikało. Ciekaw­ie było, gdy Szulerow­icz wpadł w pole karne i podał do Tabiszewskiego, ale napast­nik Kiboli nie miał okazji do odd­a­nia strza­łu i wyco­fał piłkę za pole karne. Groźnie było również w ostat­niej sytu­acji, kiedy bramkarz Wiary powędrował pod pole karne gospo­darzy przy rzu­cie rożnym, ale nie trafił czys­to w piłkę. Ta spadła pod nogi jed­nego z zawod­ników Kiboli, ale w momen­cie odd­a­nia strza­łu sędzia zakończył mecz.

KS GNIEZNO — K.K.S. WIARA LECHA 2:1
BRAMKI: ‘2 Wyka (sam), ‘25 Hoff­mann — ‘24 Tabiszews­ki (k)

Zółte kart­ki: 4 dla Gniez­na — Wyka, Laufer, Tym, S. Makows­ki, Szen­feld, Szulerowicz
Czer­wona kart­ka: Laufer (za drugą żółtą)

K.K.S.: Sała­ta — Krys­tkowiak (46. Szulerow­icz), Olaszczyk, Tym — Wyka, Smu­ra (67. Surowiec), S. Makows­ki, J. Makows­ki (46. Laufer), Łaszyńs­ki, Szen­feld (75. Gór­czak) — Tabiszewski

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.