05.07.2022, g. 19:00
Liga Mistrzów
Lech Poznań vs Karabakh
Do meczu pozostało:
0dn.6godz.48min.
12.10 X3.45 23.50 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

DWL: Historyczny sukces wywalczony w ostatnich minutach

<span class="caps">DWL</span>: Historyczny sukces wywalczony w ostatnich minutach

Po inau­gu­racji w okręgów­ce zakońc­zonej remisem 1:1 z Piastem Kobyl­ni­ca nad­szedł czas na drugą kole­jkę i star­cie z Lip­nem Stęszew. Kibole zwyciężyli na wyjeździe z 12. drużyną zeszłego sezonu, choć jeszcze na osiem min­ut przed zakończe­niem spotka­nia gra podopiecznych tren­era Dar­iusza Kus­to­nia wskazy­wała, że spotkanie znów zakończy się remisem.

Już od pier­wszego gwiz­d­ka sędziego inic­jaty­wę nad spotkaniem prze­jęła Druży­na Wiary Lecha. Kibole chcieli udowod­nić, że jednop­unk­towa zdoby­cz w debi­u­cie w tej klasie roz­gry­wkowej po dobrych zawodach w ich wyko­na­niu zde­cy­dowanie ich nie satys­fakcjonu­je. Dlat­ego też już w 4. min­u­cie bramkarza gospo­darzy ostrzegł Szen­feld uderza­jąc z dys­tan­su. Później dwukrot­nie próbował tego Smu­ra, ale jego uderzenia były chybione.

Po połowie godziny gry pił­ka po raz pier­wszy zatrzepotała w siatce golkipera Lip­na Stęszew. Ide­al­nie roze­grany stały frag­ment gry zakończył się zagraniem Wyki do Pawlaczy­ka i strza­łem tego drugiego. Sędzia lin­iowy pod­niósł jed­nak w górę chorągiewkę, co tylko pod­niosło na duchu kiboli. Dziesięć min­ut później na lewym skrzy­dle piłkę otrzy­mał Wyka i bez zas­tanowienia uderzył po zie­mi po długim rogu. Dla pewnoś­ci piłkę do pustej bram­ki dobił jeszcze Niedźwiedz­ki zdoby­wa­jąc tym samym debi­u­tancką bramkę w Drużynie Wiary Lecha i otwier­a­jąc wynik. Radość lechitów nieste­ty nie trwała zbyt dłu­go.  Tuż przed zejś­ciem obu zespołów do szat­ni błąd popełnił Sła­womir Makows­ki i lewą flanką pog­nał jeden z napast­ników Lip­na i dograł moc­no po zie­mi piłkę przeci­na­jącą pole karne. Na pią­tym metrze wybić piłkę zde­cy­dował się jeden z kiboli, ale po wśl­izgu pił­ka trafiła do bram­ki Kacz­mar­ka i na prz­er­wę kibole mis­trzów Pol­s­ki schodzili remisując.

W drugiej częś­ci meczu gra nie uległa znacznej zmi­any na dobre, a nawet nieco spadła z tonu. Na try­bunach zaprezen­towano krótką oprawę okras­zoną pirotech­niką i krótkim śpiewem, a na boisku Wiara Lecha odd­ała inic­jaty­wę gospo­dar­zom. Zespół tren­era Kus­to­nia grał dosyć wysoko i częs­to spo­tykał się z agresy­wnym pressingiem zawod­ników Lip­na. Aż do 88. min­u­ty wszys­tkie zna­ki na niebie i zie­mi wskazy­wały na to, że także w drugiej kole­jce Druży­na Wiary Lecha zaro­bi jedynie jeden punkt. Wszys­tko uległo zmi­an­ie, gdy we włas­nym polu karnym bramkarz 12. drużyny poprzed­niego zespołu sfaulował jed­nego z napast­ników DWL i sędzia wskazał na “wap­no” karząc golkipera czer­woną kartką. Rzut karny pewnie wyko­rzys­tał Smu­ra, ale kibole wciąż chcieli ustrzelić coś więcej. Udało się w ostat­niej akcji spotka­nia, gdy z lewej strony obrony doskon­ałym crossowym podaniem popisał się Łaszyńs­ki. Fut­bolówka trafiła pod nogi Kuznow­icza, a młodzieżowiec Wiary Lecha wyciągnął wnios­ki z meczu z Piastem i umieś­cił piłkę w siatce tuż obok młodego bramkarza Lip­na. Druży­na Wiary Lecha zwycięża po raz pier­wszy w okręgówce.

Druży­na Wiary Lecha po dwóch kole­jkach pla­su­je się w czu­bie tabeli z 4‑punktową zdoby­czą. Następ­ny mecz lechitów czeka już w przyszłą sobotę. Zespół tren­era Kus­to­nia zagra z Orkanem Konarze­wo na wyjeździe.

Lip­no Stęszew — K.K.S Wiara Lecha 1:3 (1:1)

Bram­ki: 45.- 42. Niedźwiedz­ki, 88. Smu­ra (rzut karny), 95. Kuznowicz

Czer­wona kart­ka: 1 rywale

Żółte kart­ki: 2 rywale — 37. Krys­tkowiak, 45+2 Adams­ki, 66. Wyka

DWL: Kacz­marek- Krys­tkowiak, Pawlaczyk, J. Makows­ki, Sł. Makows­ki — Kwaśnik, Smu­ra, Adams­ki — Niedźwiedz­ki, Wyka, Szenfeld

 

Kursy na mecze Lecha

Lech Poznań - Qarabag Agdam

Liga Mistrzów

05/07/2022 / 19:00

Lech Poznań - Stal Mielec

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Lech Poznań - Qarabag Agdam

Liga Mistrzów

05/07/2022 / 19:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Lech Poznań - Stal Mielec

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Raków Częstochowa - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Pogoń Szczecin - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Górnik Zabrze - Cracovia Kraków

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Raków Częstochowa - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Raków Częstochowa - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.