01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
3dn.8godz.5min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

DWL: Imponująca odpowiedź Wiary Lecha

dwl szerszenK.K.S. Wiara Lecha pokon­ała Weł­ni­ankę Kiszkowo 7:1. Kibole tym samym odpowiedzieli nie tylko na zwycięst­wo KS Gniezno, które traci do Lechitów tylko trzy punk­ty, ale również na wysoką porażkę w Kiszkowie.

Podopieczni tren­era Dar­iusza Kus­to­nia szy­bko ustaw­ili spotkanie. Naty­ch­mi­ast zaatakowali i wyko­rzysty­wali błędy w ustaw­ie­niu swoich dzisiejszych rywali. Szczegól­nie dużo miejs­ca było w boc­nzych sek­torach boiska, gdzie Wyka i Szen­feld z łat­woś­cią dochodzili do okazji na dośrodkowanie.

Już w 13. min­u­cie “Kole­jorz” objął prowadze­nie, gdy Surowiec z łat­woś­cią obró­cił się na obroń­cy i pokon­ał bramkarza goś­ci. Chwilę później Szer­szeń wyko­rzys­tał dokładne podanie Szen­fel­da i pod­wyższył na 2:0. Kibole nie zamierza­li na tym poprzestawać i jeszcze przed prz­er­wą dwukrot­nie umieś­cili piłkę w siatce. Zro­bił to nieza­wod­ny “Szeryf”, który swo­ją drugą bramkę zdobył po minię­ciu dwóch obrońców Weł­ni­an­ki, gdy z ławoś­cią prz­erzu­cił piłkę nad inter­we­ni­u­ją­cym bramkarzem. Przed prz­er­wą skom­ple­tował on hat-tric­ka po kopii akcji na 2:0, kiedy Szen­feld wyłożył fut­bolówkę napast­nikowi Wiary Lecha.

I po prz­er­wie to właśnie on dał Lechit­om syg­nał do ataków. Lechi­ci starali się dłużej utrzymy­wać przy piłce i szukali swoich szans na zdoby­cie bram­ki, posyła­jąc długie poda­nia w kierunku Szer­szenia. Jed­no z nich udało się zawod­nikowi znakomi­cie opanować, minął z łat­woś­cią bramkarza i z bliskiej odległoś­ci huknął w kierunku bram­ki, pod­wyższa­jąc prowadzenie.

Wysok­ie prowadze­nie nie zmniejsza­ło deter­mi­nacji Wiary Lecha, która w pamię­ci miała porażkę 0:7 w poprzed­niej rundzie. Nadal wyko­rzysty­wali błędy w ustaw­ie­niu rywali i stwarza­li zagroże­nie swoi­mi ataka­mi ze skrzy­deł. Ostat­nie dwie bram­ki zdobył akty­wny dzisi­aj Szen­feld, który wpierw uderzył obok bezrad­nego bramkarza i kil­ka min­ut później piłkę w siatce umieś­cił dopiero po minię­ciu ostat­niego zawod­ni­ka rywala. Temu udało się odpowiedzieć na sie­dem bramek min­utę później, lecz jed­no trafie­nie to wszys­tko na co dzisi­aj było stać Wełniankę.

K.K.S. Wiara Lecha — Weł­ni­an­ka Kiszkowo 7:1
BRAMKI: ‘13 Surowiec, ‘17, ‘33, ‘40, ‘57 Szer­szeń, ‘65, ‘75 Szen­feld — ‘76

KKS: Sała­ta — Nowak (20. Krys­tkowiak), Laufer, Ślisińs­ki, Tym (58. Makows­ki) — Wyka (66. Gór­czak), Siejek, K. Woj­ciechows­ki, Szen­feld — Szer­szeń, Surowiec (58. Tabiszewski)
Widzów: 100

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.