27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
54dn.10godz.55min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

DWL: Jeśli słabo grasz, to nie wygrywasz

<span class="caps">DWL</span>: Jeśli słabo grasz, to nie wygrywasz

Druży­na Wiary Lecha prze­grała pier­wsze spotkanie na wios­nę. Lep­szy od Kiboli okazał się Mara­tończyk Brzeźno. Nadal jed­nak mają oni bez­pieczną przewagę nad rywala­mi i brak awan­su byłbym sporym zaskoczeniem.

Podopieczni tren­era Dar­iusza Kus­to­nia grali słabo. Szczegól­nie w pier­wszej połowie, w której nie stworzyli niemal żad­nej sytu­acji bramkowej. Szan­sę na zdoby­cie gola miał Piotr Makows­ki, ale nie wyko­rzys­tał on poda­nia Jana Makowskiego i nie trafił w piłkę. Ciekaw­iej było po drugiej stron­ie boiska. Tam dobry mecz grał Zamęc­ki, który wybronił sytu­acje sam na sam. Mógł też odetch­nąć z ulgą, gdy uder­zona przez rywala pił­ka niez­nacznie minęła poprzeczkę.

Niepewną defen­sy­wę udało się im w końcu zaskoczyć i z bliskiej odległoś­ci skierowali piłkę do siat­ki. Już w pier­wszej połowie wypra­cow­ali sobie przewagę i od początku drugiej połowy na boisku pojaw­ił się Krzysztof Szer­szeń. Miał on być bronią, dzię­ki której uda się przechylić sza­le zwycięst­wa. I już kil­ka min­ut po wejś­ciu na murawę uderzył w słu­pek z rzu­tu wolnego.

Bram­ka dla Kiboli wisi­ała w powi­etrzu. Szer­szeń mógł też zdobyć gola po sytu­acji sam na sam, ale w ostat­niej chwili przed wbieg­nię­ciem w pole karne był faulowany przez ostat­niego obrońcę rywali. Sędzia pokazał mu żółtą kartkę. A tych w meczu było sporo. Kole­j­na obe­jrzał Jan Makows­ki, który ostro potrak­tował jed­nego z rywali. Po tej sytu­acji został rzu­cony przez jed­nego z zawod­ników Mara­tończy­ka piłką w twarz, za co ten obe­jrzał czer­woną kartkę.

Gra­ją­cy w dziesiątkę Mara­tończyk ska­pit­u­lował kil­ka min­ut później. Woj­ciechows­ki zagrał w tem­po do Stanisława Makowskiego, który nie zmarnował niezłej sytu­acji sam na sam. Chwilę później decy­du­jącą bramkę powinien zdobyć Szer­szeń, ale jego intenc­je wyczuł bramkarz. Lechi­ci do koń­ca meczu dązyli do zwycięst­wa, ale stra­cili nawet remis. Po jed­nym z rzutów rożnych roz­gry­wanych już w dolic­zonym cza­sie gry — rywale wyprowadzil kon­trę i to oni zadali decy­du­ją­cy cios.

Wiara Lecha nadal ma ośmiop­unk­tową przewagę nad rywala­mi, ale ci jeszcze nie grali w tej kole­jce. Do awan­su potrze­ba im trzech zwycięstw w czterech meczach, które pozostały do rozegrania.

K.K.S. WIARA LECHA — MARATOŃCZYK BRZEŹNO 1:2
BRAMKI: ‘75 St. Makows­ki — ‘39, ‘90
Żółte kart­ki: Wyka, J. Makows­ki, S. Makows­ki, Krys­tkowiak — cztery dla rywala
Czer­wone kart­ki: Łaszyńs­ki — ‘70 rywal

DWL: Zamęc­ki — Krys­tkowiak, Olaszczyk, Łaszyńs­ki, Sł. Makows­ki — J. Makows­ki (80. Surowiec), Pawlaczyk, Smu­ra, Wyka (75. Gra­jkows­ki) — St. Makows­ki — P. Makows­ki (46. Szerszeń)

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.