DWL: Kibole lepsi w Czerniejewie. Zasłużony lider

<span class="caps">DWL</span>: Kibole lepsi w Czerniejewie. Zasłużony lider

Pier­wsze wyjaz­dowe zwycięst­wo odnieśli piłkarze Wiary Lecha. Wygrali na trud­nym tere­nie z Czarny­mi Czernieje­wo i po pię­ciu kole­jkach z kom­pletem punk­tów decy­dowanie prowadzą w lidze. Oba zespoły mecz kończyły w “dziesiątkę”, a decy­du­jącego gola zdobył w 82. min­u­cie Wyka.

Spotkanie zgod­nie z przewidy­wa­ni­a­mi było zacięte. Oba zespoły mają wysok­ie aspirac­je, a wzmoc­nieni Czarni od pier­wszych meczów są w czołów­ce ligi. To jed­nak Wiara Lecha przy­jeżdżała do Czernieje­wa jako lid­er i Kibole potwierdzili, że zasłużyli w pełni na to miano.

W 21. min­u­cie dużo miejs­ca przed polem karnym gospo­darzy miał Wyka, który podał do niepil­nowanego Stanisława Makowskiego. Jemu nie pozostało nic innego jak wyprowadz­ić Wiarę Lecha na prowadze­nie. Kil­ka min­ut później Czarni wyrów­nali. Akcję przeprowadzili lewą stroną boiska i nie pozostaw­ili więk­szych szans Kibolom.

Czarni prowadzili grę, ale pozostaw­iali wiele miejs­ca w środ­ku pola. To wyko­rzysty­wali znakomi­cie Kibole, choć w pier­wszej częś­ci gry nie mieli więcej okazji na zdoby­cie drugiej bramki.

Po prz­er­wie przewa­ga gospo­darzy wzrosła. Fan­tasty­czny okres gry miał nowy bramkarz w Drużynie Wiary Lecha Zamęc­ki, który trzykrot­nie świet­nie inter­we­niował. Był także pewny na przed­polu, gdzie nie miał na siebie mocnych.

Obraz meczu zmienił się w 75. min­u­cie, gdy bru­tal­nie zaatakowany został Smu­ra, a sędzia wyrzu­cił z boiska zawod­ni­ka gospo­darzy. Ci cofnęli się, ale na krótko, ponieważ chwilę później czer­woną kartkę otrzy­mał Nowak i siły na boisku wyrów­nały się.

To jed­nak Wiara Lecha z tej sytu­acji wyszła obron­ną ręką. Świetne podanie Smury z głębi pola znakomi­cie wyko­rzys­tał Wyka, który uprzedz­ił obrońcę i bramkarza i strzelił głową do pustej bramki.

Po tym golu DWL cofnęła się i broniła wyniku, co Kibolom się udało mimo tego, że sędzia poz­wolił zespołom grać do 97. minuty.

 

CZARNI CZERNIEJEWO — K.K.S. WIARA LECHA 1:2
BRAMKI: ‘33 — ‘21 St. Makows­ki, ‘82 Wyka
Żółte kart­ki: jed­na ryw­al — Pawlaczyk, Wyka, J. Makows­ki, Sł. Makowski
Czere­wone kart­ki: ryw­al — Nowak

DWL: Zamęc­ki — Nowak, Olaszczyk, Szen­feld (66. Gra­jkows­ki) — Smu­ra, Łaszyńs­ki, Pawlaczyk (80. P. Makows­ki), St. Makows­ki — Wyka (90. Gór­czak), Szerzeń, Surowiec (52. Sł. Makowski)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress