06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.19godz.28min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

DWL: Kibole nie dali nadziei Polonii

<span class="caps">DWL</span>: Kibole nie dali nadziei Polonii

Kibole w ostat­nim meczu rundy jesi­en­nej pokon­ali rez­er­wy Polonii Śro­da Wlkp. 4:2. Gole dla gospo­darzy zdobyli Szer­szeń i Szulerowicz.

Wiara bard­zo dobrze rozpoczęła spotkanie z Polonią. Już w 6. min­u­cie Szer­szeń, który znalazł się przed pole karnym minął trzech rywali i uderze­niem pod poprzeczkę wyprowadz­ił Lechitów na prowadzenie.

Podopieczni tren­era Kus­to­nia kon­trolowali prze­bieg meczu, grali wysokim pressingiem i na niewiele pozwalali Polonii, po której moż­na było spodziewać się znacznie lep­szej gry. Dobra gra Wiary przyniosła jej drugą bramkę. Po prawej stron­ie Szulerow­icz podał do wbie­ga­jącego Krys­tkowia­ka, a ten zacen­trował piłkę w szes­nastkę, skąd niepil­nowany Szer­szeń pod­wyższył prowadzenie.
Przed prz­er­wą, gdy wydawało się, że nic już się nie wydarzy Szulerow­icz z prawej strony pola karnego podał do Szer­szenia, który skom­ple­tował klasy­cznego hat-tricka.

Po wznowie­niu gry do gło­su ponown­ie dos­zli Kibole. Już w 47. min­u­cie z bliskiej odległoś­ci na 4:0 pod­wyższył Szulerow­icz. Chwilę później w doskon­ał okazji znalazł się Stanisław Makows­ki, ale uderzył obok bramki.

Wiara kon­trolowała prze­bieg meczu do 60. min­u­ty. Goś­cie nie mieli pomysłu na to spotkanie, ale potrafili wyko­rzys­tać błędy Lechitów. W zamiesza­niu w szes­nastce Kiboli jeden z rywali moc­nym uderze­niem o poprzeczkę dał syg­nał do ataku, zdoby­wa­jąc pier­wszą bramkę dla Polonii. Po ośmiu min­u­tach niegroźny z pozoru strzał zaskoczył Salach­nę i wylą­dował w siatce.

Polo­nia miała 20. min­ut na odmie­nie­nie losów spotka­nia, ale Kibole nie poz­wo­lili juz zagroz­ić swo­jej bram­ce, a sami mogli pod­wyższyć prowadze­nie, cho­ci­aż­by po strza­le akty­wnego dzisi­aj Szen­fel­da, który znalazł się w świet­nej sytu­acji do odd­a­nia strza­łu, ale uderzył wysoko nad poprzeczką.

K.K.S. WIARA LECHAPOLONIA II ŚRODA WLKP. 4:2
BRAMKI: ‘6, ‘25, ‘45‘ Szer­szeń, ‘47 Szulerow­icz — ‘62, ‘70
Żółte kartki:

DWL: Salach­na — Krys­tkowiak, Olaszczyk, Tym — Szulerow­icz (90. Gór­czak), Smu­ra, S. Makows­ki (83. Ślisińs­ki), Łaszyńs­ki, Szer­szeń (90. Norek), Szen­fel — Tabiszews­ki (65. Adamski)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.