01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
9dn.3godz.32min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

DWL: Kibole nie pozostawili złudzeń. Pewne zwycięstwo z Gnieznem

<span class="caps">DWL</span>: Kibole nie pozostawili złudzeń. Pewne zwycięstwo z Gnieznem

Bard­zo cenne zwycięst­wo odnieśli zawod­ni­cy Wiary Lecha, którzy pokon­ali w meczu trze­ciej kole­j­ki A‑klasy KS Gniezno 2:0. Bram­ki na wagę trzech punk­tów zdobył Szer­szeń. To trze­cie z rzę­du zwycięst­wo Kiboli.

Wiara Lecha w pamię­ci miała zeszłose­zonowe poty­cz­ki z KS Gniezno. W rundzie jesi­en­nej prze­grali w Gnieźnie, a wios­ną tylko zremisowali. To też zespół, z którym Wiara Lecha wal­czyła o awans do okręgówki.

Mecz świet­nie rozpoczął się dla gospo­darzy, którzy już w 7. min­u­cie objęli prowadze­nie. Szer­szeń minął rywala i nie zmarnował sytu­acji sam na sam. Wtedy prze­ci­wni­cy zaczęli grać ofen­sy­wnie, ale zostaw­ili dużo miejs­ca pod swo­ją bramką, które Szer­szeń wyko­rzys­tał po raz dru­gi 20 min­ut później. Przyjął piłkę przed szes­nastką KS Gniezno, minął rywala i uderzył po długim rogu, pod­wyższa­jąc prowadzenie.

Zawod­ni­cy z Gniez­na grali dzisi­aj słabe spotkanie. Dłu­gi frag­men­ta­mi utrzymy­wali się przy piłce, ale z tych akcji niewiele wynikało. Kibole mieli z kolei kole­jne okaz­je na zdoby­cie bram­ki. Po dośrod­kowa­niu Smu­niewskiego blisko zdoby­cia gola był Szer­szeń, ale piłkę w ostat­niej chwili prze­ciął podanie. Chwilę później Stanisław Makows­ki wyszedł z kon­trą, ale zagrał za ple­cy “Szery­fa”.

W drugiej połowie Druży­na Wiary Lecha cofnęła się pod włas­nej pole karne i wyprowadza­li kon­trata­ki. Rywale jed­nak nie potrafili wyko­rzys­tać swoich okazji do zdoby­cia goli, ponieważ… ich nie stworzyli. Pewny w bram­ce był Juchacz, a przed nim znakomite zawody roze­grał debi­u­tu­ją­cy w Wiarze Lecha Smu­niews­ki, który był nie do prze­jś­cia dla zawod­ników z Gniezna.

Po prz­er­wie mecz też się zaostrzył, a wpływ na to miała bezsil­ność goś­ci. Jeden z naj­groźniejszych zespołów poprzed­niego sezonu dzisi­aj nie zach­wycił i po trzech kole­jkach zaj­mu­je miejsce w środ­kuj tabeli z zaled­wie cztere­ma punk­ta­mi. Z kolei DWL z kom­pletem punk­tów zaj­mu­je drugie miejsce w tabeli. Do wal­ki o czołowe lokaty włączyli się gracze z Czernieje­wa, którzy do tej pory wygrali również trzy spotkania.

K.K.S. WIARA LECHAKS GNIEZNO 2:0
BRAMKI: ‘7, ‘27 Szerszeń
Żółte kart­ki: Szulerow­icz, Wyka, St. Makows­ki, Smu­ra, Janakows­ki — Gniezno dwie

DWL: Juchacz — Sł. Makows­ki, Smu­niews­ki, Janakows­ki — Wyka (73. Gór­czak), Pawlaczyk, Łaszyńs­ki, Smu­ra, St. Makows­ki, Surowiec (52. Szulerow­icz) — Szer­szeń (88. Szenfeld)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.