02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
2dn.4godz.42min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

DWL: Kibole oddali trzy punkty. Fatalne błędy

<span class="caps">DWL</span>: Kibole oddali trzy punkty. Fatalne błędy

K.K.S. Wiara Lecha prze­grała z Poz­nańską Trzy­nastką 3:1. Była to pier­wsza poraż­ka zespołu Dar­iusza Kus­to­nia w Der­bach Poz­na­nia. Gola dla Kiboli zdobył w pier­wszej połowie Mar­iusz Górczak.

Od początku spotka­nia kon­trolę nad jego prze­biegiem prze­jęła Wiara. To ona dłużej utrzymy­wała się przy piłce, była jed­nak niedokład­na. Mimo tego potrafiła stworzyć sobie sytu­ację bramkową.

Wpierw świet­ną okazję bramkową miał Szer­szeń, ale jego strzał obronił golkiper Trzy­nast­ki. Nie miał już jed­nak więk­szych szans na innter­wencję w 29. min­u­cie, kiedy zza pola karnego strza­łem za kołnierz pokon­ał go Gór­czak. Kibole prowadzili, ale nie stwarza­li sobie kole­jnych sytu­acji na pod­wyższe­nie prowadzenia. Coraz częś­ciej jed­nak do gło­su dochodzili gospo­darze, którzy szukali okazji do zagroże­nia bram­ce Sałaty.

Po prz­er­wie pier­wsi zagroże­nie stworzyli Kiboli. Z rzu­tu wol­nego groźnie na bramkę gospo­darzy strze­lał Szen­feld, a piłkę na poprzeczkę sparował bramkarz Trzy­nast­ki. Ta spadła jeszcze na głowę Gór­cza­ka, ale ten miał trud­ną sytu­ację do odd­a­nia strzału.

Chwilę później fatal­ny w skutkach błąd w środ­ku pola popełnił Smu­ra, który nie opanował pił­ki. Tę prze­jęli gospo­darze, wyprowadzili kon­tratak i doprowadzili do wyrów­na­nia. Oży­wie­nie pod bramką Trzy­nast­ki spowodowało pojaw­ie­nie się na boisku Szulerow­icza, który spraw­iał sporo prob­lemów defen­sy­wie gospodarzy.

To jed­nak oni po raz dru­gi znaleźli sposób na poko­nanie Sałaty. Tym razem błąd w środ­ku pola popełnił Szer­szeń, który zbyt dłu­go zwlekał z zaraniem piłkę, a tę ode­brał mu zawod­nik Trzy­nast­ki. Ten kon­tratak w kon­sek­wencji zakończył się stratą kole­jnego gola i Kibole przegrywali.

Po stra­cie gola Wiara rzu­ciła się do ataku, z kolei Trzy­nast­ka cofnęła się pod swo­ją bramkę. Okaz­je do doprowadzenia do wyrów­na­nia miał Szen­feld i Szulerow­icz, ale ich uderzenia nie zaskoczyły bramkarza. Kiedy wydawało się, że Kibole dop­ną swego i doprowadzą do wyrów­na­nia, fatal­ny błąd popełnił Sała­ta, który wybił piłkę pros­to pod nogi zawod­ni­ka gospo­darzy, który odd­ał strzał na pustą bramkę, usta­la­jąc wynik meczu.

Okazję do zmniejszenia rozmi­arów poraż­ki miał w dolic­zonym cza­sie gry jeszcze Szulerow­icz, który obró­cił się na obroń­cy Trzy­nast­ki i wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale i tym razem nie udało się zdobyć gola.

POZNAŃSKA TRZYNASTKA — K.K.S. WIARA LECHA 3:1
BRAMKI: ‘49, ‘60, ‘84 — ‘29 M. Górczak
Żółte kart­ki: Szenfeld

DWL: Sała­ta — Nowak, Olaszczyk, Tym — M. Gór­czak, Smu­ra, Laufer (46. Adams­ki), S. Makows­ki (46. Szulerow­icz), Szen­feld — Szer­szeń — Tabiszews­ki (80. Surowiec)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.