27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.8godz.5min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

DWL: Kibole oddali trzy punkty. Fatalne błędy

<span class="caps">DWL</span>: Kibole oddali trzy punkty. Fatalne błędy

K.K.S. Wiara Lecha prze­grała z Poz­nańską Trzy­nastką 3:1. Była to pier­wsza poraż­ka zespołu Dar­iusza Kus­to­nia w Der­bach Poz­na­nia. Gola dla Kiboli zdobył w pier­wszej połowie Mar­iusz Górczak.

Od początku spotka­nia kon­trolę nad jego prze­biegiem prze­jęła Wiara. To ona dłużej utrzymy­wała się przy piłce, była jed­nak niedokład­na. Mimo tego potrafiła stworzyć sobie sytu­ację bramkową.

Wpierw świet­ną okazję bramkową miał Szer­szeń, ale jego strzał obronił golkiper Trzy­nast­ki. Nie miał już jed­nak więk­szych szans na innter­wencję w 29. min­u­cie, kiedy zza pola karnego strza­łem za kołnierz pokon­ał go Gór­czak. Kibole prowadzili, ale nie stwarza­li sobie kole­jnych sytu­acji na pod­wyższe­nie prowadzenia. Coraz częś­ciej jed­nak do gło­su dochodzili gospo­darze, którzy szukali okazji do zagroże­nia bram­ce Sałaty.

Po prz­er­wie pier­wsi zagroże­nie stworzyli Kiboli. Z rzu­tu wol­nego groźnie na bramkę gospo­darzy strze­lał Szen­feld, a piłkę na poprzeczkę sparował bramkarz Trzy­nast­ki. Ta spadła jeszcze na głowę Gór­cza­ka, ale ten miał trud­ną sytu­ację do odd­a­nia strzału.

Chwilę później fatal­ny w skutkach błąd w środ­ku pola popełnił Smu­ra, który nie opanował pił­ki. Tę prze­jęli gospo­darze, wyprowadzili kon­tratak i doprowadzili do wyrów­na­nia. Oży­wie­nie pod bramką Trzy­nast­ki spowodowało pojaw­ie­nie się na boisku Szulerow­icza, który spraw­iał sporo prob­lemów defen­sy­wie gospodarzy.

To jed­nak oni po raz dru­gi znaleźli sposób na poko­nanie Sałaty. Tym razem błąd w środ­ku pola popełnił Szer­szeń, który zbyt dłu­go zwlekał z zaraniem piłkę, a tę ode­brał mu zawod­nik Trzy­nast­ki. Ten kon­tratak w kon­sek­wencji zakończył się stratą kole­jnego gola i Kibole przegrywali.

Po stra­cie gola Wiara rzu­ciła się do ataku, z kolei Trzy­nast­ka cofnęła się pod swo­ją bramkę. Okaz­je do doprowadzenia do wyrów­na­nia miał Szen­feld i Szulerow­icz, ale ich uderzenia nie zaskoczyły bramkarza. Kiedy wydawało się, że Kibole dop­ną swego i doprowadzą do wyrów­na­nia, fatal­ny błąd popełnił Sała­ta, który wybił piłkę pros­to pod nogi zawod­ni­ka gospo­darzy, który odd­ał strzał na pustą bramkę, usta­la­jąc wynik meczu.

Okazję do zmniejszenia rozmi­arów poraż­ki miał w dolic­zonym cza­sie gry jeszcze Szulerow­icz, który obró­cił się na obroń­cy Trzy­nast­ki i wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale i tym razem nie udało się zdobyć gola.

POZNAŃSKA TRZYNASTKA — K.K.S. WIARA LECHA 3:1
BRAMKI: ‘49, ‘60, ‘84 — ‘29 M. Górczak
Żółte kart­ki: Szenfeld

DWL: Sała­ta — Nowak, Olaszczyk, Tym — M. Gór­czak, Smu­ra, Laufer (46. Adams­ki), S. Makows­ki (46. Szulerow­icz), Szen­feld — Szer­szeń — Tabiszews­ki (80. Surowiec)

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.