02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.5godz.45min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

DWL: Kibole postrzelali w Brzeźnie

<span class="caps">DWL</span>: Kibole postrzelali w Brzeźnie

Kibole Lecha wygrali z Mara­tończykiem Brzeźno 4:0 i zbliżyli się do prowadzącej Con­cordii Murowana Gośli­na na jeden punkt. Mecz lid­era z KS Gniezno został przełożony na 1 maja, ponieważ na boisku w Gnieźnie odby­wa­ją się mis­tr­zost­wa europy w rugby.

Zawod­ni­cy Wiary Lecha mieli w pamię­ci bard­zo trud­ny mecz, który jesienią roze­grali z Mara­tończykiem. Wów­czas gola na wagę trzech punk­tów zdobyli dopiero w 93. min­u­cie po rzu­cie karnym.

Tym razem było dużo łatwiej, choć do gospo­darze jako pier­wsi zagrozili bram­ce, ale strza­łz rzu­tu wol­nego na korner sparował Sała­ta. Później jed­nak do gło­su dos­zli Lechi­ci. W 7. min­u­cie podanie Nowa­ka wyko­rzys­tała Szer­szeń, który uderze­niem od słup­ka pokon­ał bramkarza Maratończyka.

Kibole prze­ważali, stwarza­li sobie sytu­ację, ale brakowało dokład­noś­ci pod bramką. Na szczęś­cie jeszcze przed prz­er­wą udało im się zdobyć drugą bramkę. Przed polem karnym nieprzepisowo pow­strzymy­wany był Woj­ciechows­ki, a bezpośred­nio z rzu­tu wol­nego na 2:0 pod­wyższył Szerszeń.

Po prz­er­wie nadal lep­si byli zawod­ni­cy Wiary. Trzy min­u­ty po wznowie­niu gry Pawlaczyk wrzu­cił piłkę w pole karne, a Szulerow­icz uderze­niem z pier­wszej pił­ki pokon­ał golkipera gospo­darzy. Wynik spotka­nia ustal­ił Łaszyńs­ki, dla którego gol w dzisiejszym mecz był pre­mierowym w Niebiesko-Białych barwach.

MARATOŃCZYK BRZEŹNO — K.K.S. WIARA LECHA 0:4
BRAMKI: ‘7, ‘41Szerszeń, ‘48 Szulerow­icz, ‘60 Łaszyński
Żółte kart­ki: Cztery dla rywala
Czer­wona kart­ka: Za dwie żółte

DWL: Sała­ta — Nowak, Olaszczyk, Jankows­ki — Smu­ra, Łaszyńs­ki, Pawlaczyk, K. Woj­ciechows­ki — Szulerow­icz, Szer­szeń, Szenfeld

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.