02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
2dn.7godz.6min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

DWL: Kibole wygrali, ale łatwo nie było

dwl_zawiszadolsk (19)K.K.S. Wiara Lecha po zeszło­ty­god­niowej porażce z KS Gniezno powró­cił na zwycięs­ki tor. Tym razem, nie bez prob­lemów, pokon­ał Zaw­iszę Dol­sk. Bram­ki dla Kiboli zdoby­wali Szer­szeń, Tabiszews­ki i Norek. Po tym meczu DWL awan­sowało na drugie miejsce w tabeli, ponieważ swo­je spotkanie prze­grało KS Gniezno. Lid­erem nadal Concordia.

Spotkanie bard­zo dobrze rozpoczeło się dla Wiary, bo już w 6. min­u­cie po poda­niu Tabiszewskiego do Szer­szenia, ten dru­gi znalazł się w sytu­acji sam na sam, którą wyko­rzys­tał i Kibole prowadzili. Goś­cie grali ner­wowo, niepewnie w defen­sy­wie i częs­to popeł­niali błędy w wyprowadza­niu pił­ki, co wyko­rzysty­wali Lechi­ci i prze­j­mowali piłkę. To jed­nak nie przynosiło efek­tów w postaci goli.

Dwukrot­nie w pier­wszej połowie piłkę w siatce umieszczał Stanisław Makows­ki, ale w obu sytu­ac­jach sędzia dopa­trzył sikę spalonego. Kibole pod­wyższyli prowadze­nie po rzu­cie karnym, który został podyk­towany za faul na Szer­sze­niu. Pewnym egzeku­torem jede­nast­ki był Tabiszewski.

Dru­ga połowa rozpoczęła się dla Wiary fatal­nie. Dali się zdomi­nować goś­ciom, czego efek­tem był rzut karny podyk­towany po rzekomym faulu Sałaty na zawod­niku drużyny goś­ci. Jede­nastkę pewnie wyko­rzys­tał Zaw­isza, a kil­ka min­ut później ponown­ie zdobył gola i doprowadz­ił do wyrów­na­nia w zamiesza­niu pod polem karnym Kiboli.

Ci jed­nak nie zamierza­li rezyg­nować z wal­ki o trzy punk­ty. Syg­nał do ataku dał Norek, który wyko­rzys­tał okazję do odd­a­nia sytu­a­cyjnego strza­łu i uderze­niem o poprzeczkę wyprowadz­ił poown­ie Kiboli na prowadze­nie. Chwilę później było już 4:2, a bramkę zdobył Tabiszewski.

Szy­bko zdobyte dwa gole zabrały drużynie goś­ci jakiekol­wiek szanse na uzyskanie korzys­tego rezul­tatu. Zaw­isza kil­ka razy jeszcze zagroz­ił bram­ce Sałaty, ale ten dobrze spisy­wał się w bram­ce i nie poz­wolił goś­ciom na zdoby­cie trze­cej bramki.

K.K.S. WIARA LECHAZAWISZA DOLSK 4:2
BRAMKI: ‘6 Szer­szeń, ‘40 (k), ‘71 Tabiszews­ki, ‘70 Norek — ‘53 (k), ‘62
Żółte kart­ki: Krys­tkowiak — bramkarz Zawiszy

K.K.S.: Sała­ta — Krys­tkowiak, Laufer (68. Gór­czak), Olaszczyk (53. Łaszyńs­ki), Siejek — Norek (85. Nowak), Smu­ra, S. Makows­ki, Szen­feld — Szer­szeń, Tabiszewski

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.