01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
3dn.22godz.42min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

DWL: Kolejny wygrany sparing

rokita_dwl (37)KKS Wiara Lecha wygrała kole­jny mecz sparingowy. Tym razem w spotka­niu kon­trol­nym roze­granym w Środzie Wielkopol­skiej pokon­ała miejs­cowy Euro-Bud 4:3. Bram­ki dla Lechitów zdoby­wali Szer­szeń, Krys­tkowiak i Gór­czak (dwie).

Kibole bard­zo dobrze rozpoczęli spotkanie. Już w 8. Min­u­cie objęli prowadze­nie po skład­nej akcji. Adams­ki podał do Piestrzyńskiego, który odd­ał fut­bolówkę do Szer­szenia. Napast­nik Wiary Lecha nie miał więk­szych prob­lemów z poko­naniem bramkarza goś­ci, mimo tego, że był pil­nowany przez dwóch obrońców Euro-Budu. Uderzył zza pola karnego w lewy róg bram­ki i zdobył swo­ją kole­jną bramkę w okre­sie przygotowawczym.

Chwilę później gospo­darze jed­nak wyrów­nali. Wyko­rzys­tali oni zamieszanie w polu karnym DWL i z bliskiej odległoś­ci pokon­ali Sałatę, który nie miał żad­nych szans na inter­wencję w tej sytu­acji. Lechi­ci jed­nak prze­ważali i udało im się ponown­ie wyjść na prowadze­nie. Prostopadłe podanie od Adamskiego na gola zamienił Krys­tkowiak, który bez więk­szych prob­lemów lewą nogą uderzył obok słup­ka bram­ki rywala. Ten jed­nak kole­jny raz doprowadz­ił do wyrów­na­nia, gdy zza pola karnego po koźle strzelił, najlep­szy tego dnia na boisku, Suchom­s­ki i do prz­er­wy było 2:2.

Tuż po wznowie­niu gry ponown­ie w roli głównej znalazł się Suchom­s­ki. Zawod­nik gospo­darzy znów zde­cy­dował się na strzał zza pola karnego i podob­nie jak w pier­wszej połowie zaskoczył bramkarza goś­ci, tym razem Salach­nę, który nie miał więk­szych szans na inter­wencję pił­ki, bowiem ta odbiła się przed nim i wpadła do siat­ki, a Euro-Bud prowadz­ił już 2:3.

Wiara Lecha nie zamierza­ła jed­nak rezyg­nować z wal­ki o zwycięst­wo. Impuls do tego dał Gór­czak, który bard­zo dobrze prezen­tu­je się w prz­er­wie zimowej. Napast­nik DWL najpierw doprowadz­ił do remisu, gdy wyko­rzys­tał dobrą cen­trę Adamskiego i strza­łem głową skierował piłkę do siat­ki. Chwilę później zdobył swo­ją szóstą już bramkę w zimowych sparingach, gdy uprzedz­ił bramkarza rywala i znów głową wyprowadz­ił Lechitów na prowadzenie.

To nie były jed­nak jedyne ciekawe okaz­je w tym meczu. Jeszcze w pier­wszej połowie Szer­szeń trafił zza pola karnego w słu­pek. Po prz­er­wie dobrą okazję na zdoby­cie gola miał Surowiec, ale ten zmarnował sytu­ację sam na sam, w której znalazł się po poda­niu Adamskiego.

EURO-BUD ŚRODA WIELKOPOLSKAKKS WIARA LECHA 3:4 (2:2)

BRAMKI: ‘11 — , ‘31, ‘47 Suchom­s­ki — ‘8 Szer­szeń, ‘24 Krys­tkowiak, ‘65, ‘78 Górczak

KKS: Sała­ta (46. Salach­na) — Nowak, S.Makowski, Wyka (55. Kujaws­ki), Ślisińs­ki (46. Mikułan) — Krys­tkowiak, Adams­ki, K.Wojciechowski (55. Wawrzy­ni­ak), Lenart (46. Gór­czak) — Piestrzyńs­ki (46. Surowiec), Szerszeń

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.