02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.1godz.45min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

DWL: Mecz na wagę awansu

dwl awansK.K.S. Wiara Lecha wygrała ostat­ni mecz w sezonie i tym samym wywal­czyła awans do A‑klasy. Bram­ki dla podopiecznych Dar­iusza Kus­to­nia zdobyli Szer­szeń i Tym.

 

Spotkanie fan­tasty­cznie rozpoczęło się dla zespołu Wiary Lecha. Już w 2. min­u­cie Lechi­ci wys­zli na prowadze­nie. Surowiec zagrał do Szer­szenia, który z łat­woś­cią minął bramkarzai trafił do pustej bram­ki. Radośc Lechitów nie trwała zbyt dłu­go. Kil­ka min­ut później było już 1:1, gdy gospo­darze wyrów­nali stan meczu.

Mecz toczył się głównie w środ­ku pola. Oba zespołu starały się zdobyć przewagę, ale o to było niezwyk­le trud­no. Kibole za sprawą Szer­szenia mogli pod­wyższyć prowadze­nie jeszcze w pier­wszej połowie, gdy ten minął bramkarza, ale wys­taw­ił sobie piłkę zbyt daleko, aby skierować ją do siatki.

Po prz­er­wie Lechi­ci prze­jęli inic­jaty­wę. Dłużej utrzymy­wali się przy piłce i szukali okazji do zdoby­cia bram­ki. Tę udało się zdobyć Tymowi, który szukał okazji do dośrod­kowa­nia w pole karne, ale pił­ka przez niego uder­zona trafiła wprost pod poprzeczkę bram­ki gospo­darzy i Kibole ponown­ie wys­zli na prowadzenie.

To był syg­nał ostrze­gaw­czy dla gospo­darzy, którym do awan­su wystar­czył remis. Rzu­cili oni wszys­tkie siły do ataku, a Lechi­ci szukali okazji do kon­trataku. Groźnie było pod bramką Sałaty, który kil­ka razy ura­tował Lechitów przed stratą gola. Wpierw, gdy błąd popełnił Laufer i ryw­al wyszedł sam na sam, a później, kiedy pił­ka skozłowała tuż przed nim i z tru­dem sparował fut­bolówkę na rzut rożny. Lechi­ci mieli jezcze okazję do pod­wyższenia prowadze­nie, gdy Gór­czak znalazł się w świet­nej sytu­acji, ale trafił nad poprzeczką.

Poz­nańs­ka Trzyn­st­ka — K.K.S. Wiara Lecha 1:2
Bram­ki: ‘6 — ‘2 Szer­szeń, 57 Tym
Żółte kart­ki: — Dwie — Wyka, Laufer

K.K.S.: Sała­ta — Krys­tkowiak Laufer, Tym (90. Kujaws­ki) — J. Makows­ki, Siejek (90. Olaszczyk) — Wyka (80. Norek), K. Woj­ciechows­ki, Szen­fleld — Szer­szeń, Surowiec (85. Surowiec)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.