02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.17godz.55min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

DWL: Nie każdy kto przegrywa to “frajer”

Kibole nie najlepiej będą wspom­i­nać spotkani z Juran­dem Koziegłowy. Druży­na Wiary Lecha prze­grała wysoko 0:4, choć z prze­biegu gry zasługi­wała przy­na­jm­niej na remis. Skończyła się tym samym dobra pas­sa, czterech meczów z rzę­du, w których Lechi­ci zdoby­wali kom­plet punktów.

Dar­iusz Kus­toń miał sporo prob­lemów z zestaw­ie­niem drużyny na to spotkanie. Z powodu kartek zagrał nie mógł Adams­ki. Zagrać nie mogli również kon­tuzjowani Woj­ciechows­ki i Piestrzyńs­ki oraz Bąkows­ki, który nie znalazł się w kadrze mec­zowej ze wzglę­du na sprawy osobiste.

Mecz był bard­zo wyrów­nany i w pier­wszych 30 min­u­tach trud­no było wskazać fawory­ta tego spotka­nia. Na tego jed­nak wykre­owali się goś­cie, którzy zdobyli przy­pad­kowego gola, gdy pił­ka z pozoru niegroź­na pił­ka odbiła się od murawy i przelobowała bramkarza Wiary Lecha.  Po prz­er­wie Lechi­ci starali się prze­jąć inic­jaty­wę, lecz nadal trud­no było im zagroz­ić golkiper­owi Juran­da. Ten tylko w poje­dynczych sytu­ac­jach musi­ał inter­we­niować, a nawet jeśli to nie wyma­gały one spec­jal­nych umiejętności.

Na domi­ar złego zagra­nia ręką jed­nego z gospo­darzy w polu karnym dopa­trzył się sędzia i wskazał na wap­no, a „Kole­jorz” stracił drugiego gola po tym, jak jede­nastkę wyko­rzys­tał jeden z zawod­ników goś­ci. Chwilę później drugą żółtą, a w kon­sek­wencji czer­woną kartę otrzy­mał Tym. To było jak woda na młyn dla rywali, którzy strzelili kole­jnego gola. Jeden rywali uderzył zza pola karnego, a fut­bolówka wpadła obok słup­ka bram­ki strzeżonej przez Salach­nę. Ten dzisiejszego wys­tępu nie będzie wspom­i­nać najlepiej. Co więcej w dolic­zonym już cza­sie gry popełnił kole­jny błąd, gdy wypuś­cił piłkę w polu karnym, a tę z bliska do siat­ki skierował napast­nik gości.

Pod­czas meczu kibice zaprezen­towali dwie oprawy. Pier­wsza „Na początku był CHAOS i tak zostało” wspar­ta pirotech­niką. Kil­ka min­ut później pokazano drugą, pod­czas której odpalono kilka­naś­cie rac.

KKS WIARA LECHAJURAND KOZIEGŁOWY 0:4

Bram­ki: ‘29,  ‘69, ‘83 (k),  ‘89

Żółte kart­ki: Tym

Czer­wone kart­ki: Tym (za drugą żółtą)

KKS: Salach­na – Nowak, Olaszczyk, Siejek, Tym – Wawrzy­ni­ak (46. Gór­czak), Ślisińs­ki, Norek (36. Lip­ka), Szen­feld – Tabiszews­ki (70. Kujaws­ki), Surowiec

Widzów: 400

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.