07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.7godz.44min.
13.60 X3.50 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

DWL: Nie taki straszny Orkan jak mówi nazwa. Kibole gromią

<span class="caps">DWL</span>: Nie taki straszny Orkan jak mówi nazwa. Kibole gromią

Miło, lekko i przy­jem­nie — tak o dzisiejszym meczu mogą powiedzieć Kibole. Wyso­ka wygrana z Orkanem Dzi­ałyń potwierdz­iła wysok­ie aspirac­je zespołu, który utrzy­mał drugie miejsce w tabeli. Gole dla Wiary zdoby­wało dzisi­aj trzech zawod­ników Szer­szeń, Szulerow­icz i Szenfeld.

 

Strze­lanie rozpoczęli jak zwyk­le szy­bko, ale za to w dość niety­powy sposób. Pier­wszy gol padł po dośrod­kowa­niu pił­ki z rzu­tu rożnego. Uder­zona przez Szer­szenia fut­bolówka wpadła bezpośred­nio bez udzi­ału żad­nego z zawod­ników. Goś­cie jeszcze nie otrząs­nęli się po stra­cie bram­ki, a już piłkę w siat­ki wycią­gali po raz dru­gi, gdy Szen­feld zagrał do niepil­nowanego Szulerow­icza, a ten po długim rogu bez prob­lemów pokon­ał bramkarza rywali.

 

Dru­ga stra­cona bram­ka ode­brała ochotę do gry zawod­nikom z Dzi­ały­nia. Na 3:0 pod­wyższył z rzu­tu karnego Szer­szeń, a pił­ka przed tym jak wpadła do bram­ki odbiła się jeszcze od poprzeczki.

 

Efek­towne było kole­jne trafie­nie. Z głębi pola prostopa­dle do Szen­fel­da zagrał Pawlaczyk, pomoc­nik Wiary podał do Ser­szenia, a ten strza­łem z bliska skom­ple­tował hat-tric­ka. Chwilę później “Szeryf” odwdz­ięczył się Szen­fel­dowi i podawał mu przy jego bram­ce. Gol na 6:0 to również zasłu­ga tej dwój­ki, a piłkę do siat­ki skierował Szer­szeń. Przed prz­er­wą wynik ustal­ił Szulerow­icz, który wyko­rzys­tał sytu­ację sam na sam.

 

Po prz­er­wie gospo­darze znów kon­trolowali prze­bieg wid­owiska. Nie byli już jed­nak tak skuteczni, choć ósmy gol padł już w 50 min­u­cie. Szulerow­icz urwał się prawą stroną boiska, wbiegł w pole karne i podał do Szer­szenia, a ten nie mógł zro­bić nic innego, jak zdobyć swo­ją piątą tego dnia bramkę. Sporo zamiesza­nia było przy ostat­nim golu dla Wiary Lecha, ale ostate­cznie po poda­niu Szer­szenia bramkę zdobył Szulerowicz.

 

Po tym meczu Kibole utrzy­mali drugą pozy­cję w tabeli. Swo­je mecze wygrały wszys­tkie cztery zespołu A‑klasy. Con­cor­dia wygrała 5:1, a KS Gniezno 7:1. Wal­ka o awans zapowia­da się bard­zo interesująco…

 

KKS WIARA LECHAORKAN DZIAŁYŃ 9:0

BRAMKI: ‘11, ‘18 (k), ‘24, ‘29, ‘50 Szer­szeń, ‘12, ‘42, ‘57 Szulerow­icz, ‘26 Szenfeld

 

Żółte kart­ki: Pawlaczyk — dwie Orkan

 

DWL: Sała­ta (58. Juchacz) — Krys­tkowiak, Olaszczyk, Nowak — Szulerow­icz (62. Norek), S. Makows­ki (46. J. Makows­ki), K. Woj­ciechows­ki, Łaszyńs­ki, Pawlaczyk, Szen­feld — Szer­szeń (62. Piestrzyński)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.