DWL: Niewykorzystane karne się mszczą. Odpadamy z pucharu

<span class="caps">DWL</span>: Niewykorzystane karne się mszczą. Odpadamy z pucharu

K.K.S. Wiara Lecha odpadła z roz­gry­wek Pucharu Pol­s­ki po kom­pro­mi­tu­jącej porażce z Orkane Jarosław­iec 6:1. Jedyną bramkę dla Kiboli zdobył Szer­szeń, ale było to za mało, aby myśleć o awan­sie do kole­jnej rundy.

Lechi­ci rozpoczęli spotkanie bard­zo dobrze. Już w 11. min­u­cie świet­nym podaniem otwer­a­ją­cym popisał się Jan Makows­ki, zagrał to Szer­szenia, który pokon­ał w sytu­acji sam na sam bramkarza. Kil­ka min­ut później napast­nik Wiary odwdz­ięczył się Makowskiemu, ale bramkarz obronił jego uderzenie.

Kiedy wydawało się, że mają oni spotkanie pod kon­trolą, ale gospo­darze wyko­rzys­tali jed­ną z nielicznych sytu­acji które mieli i doprowadzili do wyrów­na­nia. Kibole mogli, a nawet powin­ni wyjść na prowadze­nie jeszcze przed prz­er­wą. Pier­wszy raz gdy Wyka był faulowany w polu karnym, a karnego zmarnował Szerszeń,a dru­gi raz gdy sędzia ponown­ie bo niebez­piecznym zagra­niu rywala wskazał na wap­no. Tym razem do pił­ki pod­szedł Smu­ra, ale nie trafił czys­to w piłkę i bramkarz nawet nie musi­ał interweniować.

Po prz­er­wie zmarnowane sytu­acje się zemś­ciły. Lechi­ci od samego początku prokurowali niebez­pieczne sytu­acje. W końcu jed­ną z nich musieli wyko­rzys­tać zawod­ni­cy Orkana i wys­zli na prowadze­nie. Gdy Wiara jeszcze bardziej się otworzyła straciła trze­cią bramkę, a potem kole­jne. Orkan powinien prowadz­ić jeszcze wyżej, ale jego zawod­nik trafił w poprzeczkę.

Dla Kiboli to jed­na z najwyższych porażek w his­torii. Doty­chczas dwukrot­nie wygrali z Orkanem Jarosław­iec 4:2. W listopadzie przy­jadą tam po raz trze­ci i będą chcieli na pewno zdobyć cenne trzy punkty.

ORKAN JAROSŁAWIEC — K.K.S. WIARA LECHA 5:1
BRAMKI: ‘25, ‘64, ‘80, ‘86, ‘88 — ‘11 Szerszeń
Żółte kart­ki: Wyka — oni

DWL: Salach­na — J. Makows­ki, Ślisińs­ki, Sł. Makows­ki — Gra­jkows­ki, Łaszyńs­ki (46. Olaszczyk), Pawlaczyk (62. Siejek), Smu­ra, Woj­ciechows­ki, Wyka (62. K. Szen­feld) — Szerszeń

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress