Drużyna Wiary Lecha: Optymistyczne zwycięstwo na koniec przygotowań

Drużyna Wiary Lecha: Optymistyczne zwycięstwo na koniec przygotowań

W najbliższą sobotę zespół Wiary Lecha zain­au­gu­ru­je swój trze­ci sezon na dużym boisku. Jej rywalem będzie Prze­mysław Poz­nań. Dzisi­aj Kibole zagrali ostat­ni mecz sparingowy przed nowym sezonem. Nas­tro­je są bard­zo dobrze, ponieważ wygrali oni z wyżej notowanym Piastem Kobyl­ni­ca na jego boisku aż 5:1.

Wiara prze­gry­wała to spotkanie od 32. min­u­ty. Nowy bramkarz w zes­pole — Zamęc­ki — źle ocenił lot pił­ki, która uder­zona bezpośred­nio z rzu­tu wol­nego wpadła do siat­ki. Kil­ka min­ut później udało się jed­nak wyrów­nać. Bard­zo dobre podanie Smury otworzyło szan­sę na zdoby­cie gola Szer­szeniowi, ale jego uderze­nie zatrzy­mał bramkarz rywali. Bezbron­ny był jed­nak przy dobitce kole­jnego nowego piłkarza — Smu­niewskiego, który zagrał na środ­ku obrony. Jeszcze przed prz­er­wą po rzu­cie rożnym wyko­nanym przez Surow­ca na prowadze­nie Kiboli wyprowadz­ił Łaszyński.

Po prz­er­wie oglą­dal­iśmy najlep­szy frag­ment gry Wiary Lecha. Zamknęła ona rywala pod jego polem karnym, bard­zo dobrze grała pressingiem, uniemożli­wia­jąc Pias­towi wyprowadze­nie jakiejkol­wiek akcji. Gdy już Piast ochłonął i zaczął dużej utrzymy­wać się przy piłce, Kibole zaczęli strze­lać. Zaczeło się od dobrej cen­try Surow­ca, którą skutecznie zamknął uderze­niem głową Krys­tkowiak, posyła­jąc piłkę nad bezrad­nym bramkarzem.

Strz­elec trze­ciej bram­ki asys­tował dwie min­u­ty później przy golu Szer­szenia. Napast­nik Wiary strza­łem z pier­wszej pił­ki pokon­ał bramkarza z Kobyl­ni­cy. Min­utę później powinien zdobyć kole­jną bramkę, ale golkiper prze­ci­wni­ka świet­nie sparował na poprzeczkę jego strzał głową. Nie oznacza­ło to, że piłkarze tren­era Kus­to­nia zamierza­ją przes­tać strze­lać. Szer­szeń w indy­wiu­dal­nej akcji obró­cił się na obroń­cy prze­ci­wni­ka, wbiegł w pole karne i strza­łem z bliskiej odległoś­ci ustal­ił wynik meczu na 5:1.

PIAST KOBYLNICA — K.K.S. WIARA LECHA 1:5
BRAMKI: ‘32  — ‘38 Smu­niews­ki, ‘42 Łaszyńs­ki, ‘60 Krys­tkowiak, ‘62, ‘70 Szerszeń
Żoł­ta kart­ka: jed­na dla Piasta

DWL: Zamęc­ki (57. Salach­na) — J. Makows­ki (46. Krys­tkowiak), Smu­niews­ki, S. Makows­ki (69. Nowak) — Pawlaczyk (65. Siejek), Woj­ciechows­ki (69. Kuznow­icz), Łaszyńs­ki, Smu­ra (73. Lenart) — Surowiec (65. P. Makows­ki), Szer­szeń (71. Kli­mas), Wyka (57. Grajkowski)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress