02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.19godz.34min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

DWL: Pewne zwycięstwo z Avią

KKS Wiara Lecha wygrała 4:2 z Avią Kamion­ki i nadal liczy się w walce o czołowe lokaty w B‑klasie. Bram­ki dla podopiecznych Dar­iusza Kus­to­nia dobyli Tabiszews­ki, Tym, Szen­feld i Mikułan, Dla Drużyny Wiary Lecha było to pier­wsze wyjaz­dowe zwycięst­wo od meczu w Gnieźnie.

Obie drużyny od początku spotka­nia starały się prze­jąć inic­jaty­wę. Żad­na z nich nie potrafiła jed­nak stworzyć sobie sytu­acji bramkowych. W 12. min­u­cie z szan­sę na poko­nanie bramkarza miał Szen­feld, który prz­erzu­cił piłkę nad bramkarzem, ale zbyt słabo, aby umieś­cić piłkę w siatce. To jed­nak gospo­darze objęli prowadze­nie w tym meczu, gdy niepo­zorne uderze­nie zza pola karnego wylą­dowało w siatce obok bezrad­nego Salachny.

Chwilę później było już jed­nak 1:1. Woj­ciechows­ki świet­nie zagrał do wychodzącego na wolne pole Tabiszewskiego, który uprzedz­ił bramkarza i doprowadz­ił do wyrów­na­nia. Cały czas jed­nak żad­na ze stron nie potrafiła prze­jął inic­jaty­wy. W 34. Min­u­cie bard­zo dobrze zachował się bramkarz Wiary Lecha, który po dośrod­kowa­niu z rzu­tu wol­nego ostat­niej chwili ura­tował swo­ją drużynę przed stratą bram­ki. To jed­nak Druży­na Wiary Lecha jeszcze przed prz­er­wą objęła prowadze­nie w tym meczu. Na uderze­nie z rzu­tu wol­nego zde­cy­dował się Tym i spraw­ił sporo prob­lemów bramkar­zowi, który dotknął pił­ki, ale nie uchronił swo­jej drużyny przed stratą bramki.

W drugiej połowie gra nie uległa zmi­an. Obie drużyny toczyły wyrów­naną grę i spotkanie mogło zakończyć się każdym wynikiem. Goś­cie jed­nak kon­sek­went­nie grali z kon­trataku i pod­wyższyli swo­je prowadze­nie. W 76. Min­u­cie Woj­ciechows­ki zagrał do wychodzącego na wolne pole Szen­fel­da, a ten uderzył po krótkim rogu zdobył gola na 3:1. Chwilę później Tym w polu karnym faulował rywala, ale świet­nie inter­we­niował Salachna.

Dwie min­u­ty później Wiara Lecha zdobyła kole­jną bramkę. W sytu­acji sam na sam sto­ickim spoko­jem popisał się Mikułan i pod­wyższył prowadze­nie. Gospo­darze nie zamierza­li rezyg­nować i na osiem min­ut przed końcem zdobyli drugą bramkę, gdy sytu­acje sam na sam wyko­rzys­tał jeden z rywali.

AVIA KAMIONKIKKS WIARA LECHA 2:4

BRAMKI: ‘15, ‘82 — ‘17 Tabiszews­ki, ‘45 Tym, ‘76 Szen­feld, ‘79 Mikułan

Żółte kart­ki: Adams­ki, Mikułan

WIARA LECHA: Salach­na – Nowak, Siejek, Olaszczyk, Tym – Wawrzy­ni­ak (46. Norek), Bąkows­ki, Adams­ki (59. Mikułan), Woj­ciechows­ki, Szen­feld (86. Śliśińs­ki) – Tabiszews­ki (86. Piestrzyński)

Widzów: 350

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.